Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Muitas un nodokļu administrēšana
Nosaukums „Perspektīvu muitas kontroles procesu organizācijas analīze”
Nosaukums angļu valodā “Analysis of Organization of Prospective Customs Control Processes”
Struktūrvienība 22315 Muitas un nodokļu katedra
Darba vadītājs Normunds Rudzītis
Recenzents Sandra Kārkliņa-Ādmine, VID Muitas pārvaldes direktora vietniece
Anotācija Bakalaura darba „Perspektīvu muitas kontroles procesu organizācijas analīze” mērķis ir padziļināti izpētīt muitas kontroles procesu organizācijas perspektīvas un veikt analīzi par mūsdienīgu risinājumu ieviešanas iespējām un nozīmi. Mūsdienu tehnoloģijas tāpat kā tirdzniecības procesi ļoti strauji attīstās, kas atstāj arvien lielāku ietekmi arī uz muitas dienestu darbu. Līdz ar to, muitas dienestiem jārod risinājumi, kā muitošanas procesu padarīt modernāku un perspektīvāku, vienlaikus nodrošinot arī sabiedrības drošību un veicinot starptautisko tirdzniecību. Lai sasniegtu darba mērķi, tika noteikti sekojoši uzdevumi: 1. apkopot un analizēt Eiropas Savienības muitas vīziju un attīstības scenārijus; 2. izpētīt smart border jeb viedās robežas būtību un tās darbības principus; 3. izpētīt muitas kontroles procesus un to īstenošanas risinājumus muitas kontroles punktā; 4. izpētīt un analizēt muitas kontroles procesu modernizēšanas risinājumus un to attīstības perspektīvas, tiecoties uz kravas transportlīdzekļu plūsmas paātrināšanu muitas kontroles punktā; 5. izstrādāt secinājumus un risinājumus muitošanas procesa paātrināšanai. Bakalaura darbs sastāv no 4 daļām. Pirmajā daļā tiek apkopota un analizēta informācija par Eiropas Savienības muitas vīziju 2040. gadā un tās attīstības scenārijiem. Otrajā darba daļā tiek aprakstīts un analizēts muitošanas process muitas kontroles punktā. Trešajā daļā tiek pētīta smart border jeb viedās robežas būtība un tās darbības principi, analizējot arī citu valstu pieredzi. Ceturtajā bakalaura darba daļā tiek raksturots muitas kontroles punkts, kā arī izstrādāts risinājums kravas transportlīdzekļu plūsmas paātrināšanai, pilnveidojot muitas kontrolpunkta darbības tehnoloģiju, kas balstīta uz modernu kontroles tehnoloģiju ieviešanu un risku novērtēšanas sistēmu uz autoceļa izvietotā muitas kontroles punktā. Bakalaura darba apjoms ir 61 lappuse, izmantoti 23 attēli, izmantotās literatūras un avotu sarakstā ir 50 vienības.
Atslēgas vārdi Starptautiskās tirdzniecības veicināšana, preču un kravas transportlīdzekļu plūsmas paātrināšana, muitas kontrolpunktu darbības tehnoloģijas pilnveidošana, modernu tehnoloģiju ieviešana, procesu automatizācija.
Atslēgas vārdi angļu valodā Facilitation of international trade, accelerating the flow of goods and trucks, improvement of the operational technology of customs checkpoints, introduction of modern technologies, automatization of processes.
Valoda lv
Gads 2022
Darba augšupielādes datums un laiks 15.05.2022 20:44:36