Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Administration of Customs and Taxes
Title in original language „Perspektīvu muitas kontroles procesu organizācijas analīze”
Title in English “Analysis of Organization of Prospective Customs Control Processes”
Department 22315 Department of Customs and Taxes
Scientific advisor Normunds Rudzītis
Reviewer Sandra Kārkliņa-Ādmine, VID Muitas pārvaldes direktora vietniece
Abstract Bakalaura darba „Perspektīvu muitas kontroles procesu organizācijas analīze” mērķis ir padziļināti izpētīt muitas kontroles procesu organizācijas perspektīvas un veikt analīzi par mūsdienīgu risinājumu ieviešanas iespējām un nozīmi. Mūsdienu tehnoloģijas tāpat kā tirdzniecības procesi ļoti strauji attīstās, kas atstāj arvien lielāku ietekmi arī uz muitas dienestu darbu. Līdz ar to, muitas dienestiem jārod risinājumi, kā muitošanas procesu padarīt modernāku un perspektīvāku, vienlaikus nodrošinot arī sabiedrības drošību un veicinot starptautisko tirdzniecību. Lai sasniegtu darba mērķi, tika noteikti sekojoši uzdevumi: 1. apkopot un analizēt Eiropas Savienības muitas vīziju un attīstības scenārijus; 2. izpētīt smart border jeb viedās robežas būtību un tās darbības principus; 3. izpētīt muitas kontroles procesus un to īstenošanas risinājumus muitas kontroles punktā; 4. izpētīt un analizēt muitas kontroles procesu modernizēšanas risinājumus un to attīstības perspektīvas, tiecoties uz kravas transportlīdzekļu plūsmas paātrināšanu muitas kontroles punktā; 5. izstrādāt secinājumus un risinājumus muitošanas procesa paātrināšanai. Bakalaura darbs sastāv no 4 daļām. Pirmajā daļā tiek apkopota un analizēta informācija par Eiropas Savienības muitas vīziju 2040. gadā un tās attīstības scenārijiem. Otrajā darba daļā tiek aprakstīts un analizēts muitošanas process muitas kontroles punktā. Trešajā daļā tiek pētīta smart border jeb viedās robežas būtība un tās darbības principi, analizējot arī citu valstu pieredzi. Ceturtajā bakalaura darba daļā tiek raksturots muitas kontroles punkts, kā arī izstrādāts risinājums kravas transportlīdzekļu plūsmas paātrināšanai, pilnveidojot muitas kontrolpunkta darbības tehnoloģiju, kas balstīta uz modernu kontroles tehnoloģiju ieviešanu un risku novērtēšanas sistēmu uz autoceļa izvietotā muitas kontroles punktā. Bakalaura darba apjoms ir 61 lappuse, izmantoti 23 attēli, izmantotās literatūras un avotu sarakstā ir 50 vienības.
Keywords Starptautiskās tirdzniecības veicināšana, preču un kravas transportlīdzekļu plūsmas paātrināšana, muitas kontrolpunktu darbības tehnoloģijas pilnveidošana, modernu tehnoloģiju ieviešana, procesu automatizācija.
Keywords in English Facilitation of international trade, accelerating the flow of goods and trucks, improvement of the operational technology of customs checkpoints, introduction of modern technologies, automatization of processes.
Language lv
Year 2022
Date and time of uploading 15.05.2022 20:44:36