Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Būvniecība
Nosaukums "Jaunmārupes bērnudārza jaunbūve Ozolu ielā 2"
Nosaukums angļu valodā "Jaunmārupe kindergarten new building at Ozolu Street 2"
Struktūrvienība 24000 Būvniecības inženierzinātņu fakultāte
Darba vadītājs Baiba Gaujēna
Recenzents Pāvels Tihomirovs
Anotācija Diplomprojekta ietvaros veikta bakalaura darba “Ēku norobežojošo konstrukciju siltināšanas materiāli un tehnoloģijas” un inženierprojekta “Jaunmārupes bērnudārza jaunbūve Ozolu ielā 2” izstrāde. Bakalaura darba “Ēku norobežojošo konstrukciju siltināšanas materiāli un tehnoloģijas” mērķis ir teorētiski un ar aprēķinu pamatot siltumizolācijas materiāla izvēli ēkas norobežojošām konstrukcijām, veikt materiāla un montāžas darbu izmaksu ekonomisko analīzi. Bakalaura darba uzdevums ir analizēt literatūras avotus un internetā pieejamo informāciju par siltumizolācijas materiāliem. Veikt ekonomisko izvērtējumu siltumizolācijas materiāla izvēlei, veikt siltumtehnisko aprēķinu un salīdzināt iegūtos rezultātus. Veikt secinājumus par montāžas darbu kvalitātes nozīmi uz ēkas dzīves ciklu. Pētījuma daļā veikts siltumtehniskais aprēķins pieņemot konkrētu norobežojošās konstrukcijas specifikāciju un aprēķinot siltuma caurlaidību konstrukcijai ar dažādiem siltumizolācijas materiāliem, kā arī analizētas un salīdzinātas izmaksas gan siltumizolācijas materiāliem, gan montāžas darbu veikšanai. Inženierprojekts izstrādāts bērnudārza ēkai Jaunmārupē, Ozolu ielā 2. Inženierprojektā aprakstīti arhitektūras un inženierkomunikāciju risinājumi, veikts siltumtehniskais aprēķins, risināti ugunsdrošības un akustiskie risinājumi, kā arī veikts ekonomiskais salīdzinājums ēkas konstrukcijai. Veikts konstruktīvo risinājumu aprēķins un dimensionēšana metāla sijai, kolonnai, pamatnei un pāļu pamatiem, kā arī konstrukciju mezglam. Izvēlētajam projektam sastādīts darbu veikšanas projekts ar būvdarbu organizācijas un tehnoloģijas aprakstiem, grafiskām shēmām, tehnoloģiskajām kartēm, sastādīts darbu kalendārais grafiks un ekonomiskais pamatojums, sastādot lokālo un koptāmi. Aprakstīta darba aizsardzība un drošības tehnika darbu veikšanas laikā, ugunsdrošības pasākumi un vides aizsardzības pasākumi. Diplomprojekta saturs ir 155 lpp, tajā ietilpst 34 tabulas, 24 attēli, 26 izmantotās literatūras avoti. Grafiskās daļas apjoms ir 10 lapas.
Atslēgas vārdi siltumizolācijas materiāli, ietekme uz vidi, akmens vate, ekstrudētais putupolistirols, kaņepju spaļi, siltumtehniskais aprēķins, izmaksas.
Atslēgas vārdi angļu valodā thermal insulation materials, environmental impact, stone wool, extruded polystyrene foam, hemp spools, thermal engineering calculation, costs.
Valoda lv
Gads 2022
Darba augšupielādes datums un laiks 28.01.2022 15:33:20