Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Medicīnas inženierija un fizika
Nosaukums Motorizēta gaismas vadotnes pozicionēšanas ierīce mikro/nano mēroga lādiņu uzkrāšanas un relaksācijas pētījumiem ar NT-MDT Solver P47 Pro.
Nosaukums angļu valodā Motorized light guide positioning device for micro/nano scale charge accumulation and relaxation studies with the NT-MDT Solver P47 Pro.
Struktūrvienība 25200 Biomedicīnas inženierzinātņu un nanotehnoloģiju institūts
Darba vadītājs Hermanis Sorokins
Recenzents Jurijs Rauziņš
Anotācija Anotācija “Redzamās gaismas ietekme uz hidroksiapatīta virsmas elektriskā potenciāla kinētiku mikro/nano mērogā” Šis darbs ir veltīts tam, lai noskaidrotu, vai hidroksilapatīta virsmas elektriskajam potenciālam ir iespēja mainīties ar redzamās gaismas ierosmi. Eksperiments tika īstenots ar trim izvēlētajiem viļņu garumiem elektromagnētiskā spektra redzamās gaismas reģionā. Virsmas elektriskais potenciāls tika mērīts, izmantojot AFM instrumentus un KPFM tehniku. Apstarojot paraugus, tika iegūtas uzlādes un izlādes līknes. Vēlāk rezultāti tika analizēti, lai noskaidrotu atbildes uz šī pētījuma jautājumiem. Šis pētījums galvenokārt noskaidroja maksimālās virsmas potenciāla izmaiņas, uzlādes un izlādes procesu pussabrukšanas periodu, uzlādes un izlādes procesu ātrumu un laika konstanti katram viļņa garumam. Šis darbs sastāv no 51 lappusēm, tajā skaitā 41 attēls, 5 tabulas un 24 literatūras atsauce.
Atslēgas vārdi Hidroksiapatīts, Virsmas potenciāls, Mikro/nano, Redzamā gaisma
Atslēgas vārdi angļu valodā Hydroxyapatite, Surface potential, Micro/nano, Visible light
Valoda eng
Gads 2022
Darba augšupielādes datums un laiks 19.01.2022 00:02:36