Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Medicīnas inženierija un fizika
Nosaukums Rotējoša pastāvīga magnēta terapeitiska iekārta
Nosaukums angļu valodā Rotating permanent magnet therapeutic device
Struktūrvienība 31000 Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Darba vadītājs Gaļina Boka
Recenzents Andris Bojarevičs, dr. fiz. Latvijas Universitāte, Fizikas institūts, vadošais pētnieks, andris.bojarevics@lu.lv
Anotācija Darba mērķis bija izpētīt kā Bi-Sn-In maisījumu paraugu gamma radiācijas transmisija ir atkarīga no komponenšu koncentrācijas un biezuma. Tā sasniegšanai bija nepieciešams veikt sekojošu uzdevumus: 1) izpētīt literatūras avotus par radiācjias transmisijas atkarību no materiāla sastāva un biezuma; 2) veikt Bi-Sn-In paraugu apstarošanu ar gamma starojumu, nosakot radiācijas transmisiju pie dažādām Bi koncentrācijām un parauga biezuma; 3) veikt rezultātu analīzi un secinājumus par Bi-Sn-In maisījumu transmisiju. Bakalaura darbs sastāv no ievada, analītiskās daļas, mērījumu metožu un instrumentu apraksta, eksperimenta apraksta, eksperimentālo datu apstrādes, rezultātu analīzes, secinājumiem un rekomendācijām, kā arī no literatūras saraksta. Pamatojoties un darba rezultātiem tika noteikts, ka gamma radiācijas caurlaides koeficients ir lineāri atkarīgs no Bi koncentrācijas paraugā un eksponenciāli atkarīgs no parauga biezuma. Bakalaura darbs satur 10 tabulas un 38 attēlus. Darba apjoms ir 53 lappuses, bet darba izstrādei tika izmantoti 14 literatūras avoti.
Atslēgas vārdi Bi - Sn - In sakausējumi, Bi - Sn - In maisījums, radiācijas transmisija, caurlaides koeficients, gamma radiācija, radiācijas terapija, radioterapeitiskie sakausējumi.
Atslēgas vārdi angļu valodā Bi - Sn - In alloys, Bi - Sn - In composition, radiation transmission, transmittance, gamma radiation, radiation therapy, radiotherapy alloys.
Valoda lv
Gads 2021
Darba augšupielādes datums un laiks 12.07.2021 12:58:51