Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Aviācijas transports
Nosaukums Noguruma plaisas atvēršanas/aizvēršanas izpēte LAMBA viļņu balstītai gaisa kuģa iebūvētai uzraudzības sistēmai.
Nosaukums angļu valodā Research into fatigue crack opening/closure for an aircraft’s built-in monitoring system based on LAMB waves.
Struktūrvienība 25100 Aeronautikas institūts
Darba vadītājs Vitālijs Pavelko
Recenzents Aleksandrs Ņevskis, Asistents, Mg. sc. ing.
Anotācija Šajā rakstā tiek pētīta plaisu atvēršanas / aizvēršanas ietekme uz Lamb viļņu bāzes SHM lidmašīnu sistēmu. Otrajā nodaļā tiek apspriests SHM strukturālais veselības monitorings un virzīta jēra viļņu ģenerēšana ar EMAT, kā arī daži pamata ātruma un ultraskaņas mērījumi ar EMAT. Trešajā nodaļā aplūkota noguruma plaisas atvēršana un aizvēršana, izmantojot SHM lidmašīnu un dažus pamata vibrācijas elementus, kad var izmantot Lamb Wave lidmašīnu. Ceturtajā nodaļā analizēta eksperimentāla virzīta viļņu izplatīšanās konstrukcijās un noguruma plaisas ar vadītiem viļņiem. Piektajā nodaļā aplūkota lidmašīnu komponentu SHM sistēma un plaisu izplatīšanās pamata modelēšana, kā arī daži skaitliski aprēķini ar Microsoft Excel. Tiek apspriesti arī analīzes rezultāti un, pamatojoties uz rezultātiem, tiek uzrakstīts secinājums.
Atslēgas vārdi Lamba viļņi, Strukturālā veselības uzraudzība, Strukturālais nogurums, Nesagraujošā testēšana, Elektromagnētiskie akustiskie devēji, Vadīti lamba viļņi, Pjezoelektriskie devēji
Atslēgas vārdi angļu valodā Lamb Waves, Structural Health Monitoring, Structural Fatigue, Non Destructive Testing, Electromagnetic Acoustic Transducers, Guided Lamb Waves, Piezoelectric transducers
Valoda eng
Gads 2021
Darba augšupielādes datums un laiks 18.06.2021 11:50:17