Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Aviācijas transports
Nosaukums Lidostas drošības pārbaudes caurlaides novērtēšana un modelēšana, pamatojoties uz empīriskiem datiem.
Nosaukums angļu valodā Modeling and estimation of airport security check based on empiric data.
Struktūrvienība 25100 Aeronautikas institūts
Darba vadītājs Ali Arshad
Recenzents Māris Hauka Asoc. profesors, Dr. sc. ing.
Anotācija Aviācijas nozare ir visizmantojamākais transporta veids, un tā savieno visu globālo uzņēmējdarbību. 11. septembra 11. septembris ir ne tikai ekonomiski un cilvēku dzīvības zaudējumi, bet arī zaudēta ticība un radīta mīkla par aviācijas drošību. Taču pēc šī negadījuma aviācijas drošība ir ārkārtīgi uzlabojusies, pateicoties jaunākajām tehnoloģijām, un tā ir kļuvusi par drošāko transporta veidu. Pārsteidzoši ir tas, ka caurlaides ātrums pēdējo 20 gadu laikā joprojām ir tāds pats pat ar jaunajām tehnoloģijām. Drošības pārbaudes punkti lidostās ir sastrēgums. Pat 30-50 % svārstības no stundas uz stundu ir diezgan izplatīta parādība. Piemēram, EDS C1- sistēmās ir jāizņem visi šķidrumi un elektronika, C3- sistēmās - neviens no tiem. Tam ir milzīga ietekme uz diversifikācijas/rekolekcijas centieniem, un šie ietekmējošie faktori ir identiski, atskaņojot visus ekspluatācijas datus, kas nozīmē, ka, atskaņojot vienlaicīgi no vairākiem apstākļu punktiem, var noteikt ietekmi. Maksimizēt caurlaides ātrumu, minimizēt rindas lielumu un maksimālu drošību.
Atslēgas vārdi Vītņu novērtēšana, viltus trauksme, skrīnings, drošība, kontrolpunktu šūnas, viltus trauksme, caurlaides ātrums, ietekmes faktors, sastrēgums, Ridgeline gabals, pandas, joslu skaits, atdalīšanas zonas, metāla detektors, rentgena skrīnings, pasažieru tips, laika apstākļi.
Atslēgas vārdi angļu valodā Aviation, Assessment of threads, False Alarm, Screening, Security, Check Point Cells, False alarm, Throughput rate, Influence Factor, Bottleneck, Ridgeline plot, Pandas, Number of Lanes, Divestment Areas, Metal Detector, X-ray Screening, Passenger Type, Weather Conditions.
Valoda eng
Gads 2021
Darba augšupielādes datums un laiks 16.06.2021 20:17:54