Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Aviācijas transports
Nosaukums Paaugstinātas drošības elektriskā ģeneratora izstrāde lidmašīnas zemsprieguma elektroapgādes sistēmai.
Nosaukums angļu valodā Development of a High Reliability Electric Generator for Aircrafts with Low-Voltage Power Supply Systems.
Struktūrvienība 31000 Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Darba vadītājs Deniss Brodņevs
Recenzents Profesors, Dr. habil. sc. ing. Alberts Serebrjakovs
Anotācija Modernās lidmašīnas ir aprīkotas ar lielu elektroiekārtu skaitu, kuru darbspēja ir tieši atkarīga no elektroenerģijas avota drošuma - no ģeneratora. Darba mērķis ir paaugstinātas drošības elektriskā ģeneratora izstrāde lidmašīnas zemsprieguma elektroapgādes sistēmai. Darbs sastāv no četrām daļām. Tā pirmajā daļā ir veikta aviācijas ģeneratoru veidu analīze ar mācību literatūras palīdzību. Otrā daļa veltīta līdzstrāvas alternatora analīzei - tā darbības princips, konstruktīvās īpatnības, kādos lidaparātos to izmanto, kā arī nepieciešamie remontdarbi (apkope) un profilaktiskajiem darbiem ar mācību literatūras palīdzību. Trešajā daļā ir veikta induktoru elektrisko mašīnu analīze, to darbības princips un konstrukcija ar mācību literatūras palīdzību. Ceturtajā daļā tiek veikts pilns induktora ģeneratora aprēķins, kurš aizstās līdzstrāvas alternatoru no Cessna 172 lidmašīnām, ņemot tās tehniskos raksturlielumus (izejas spriegums, jauda, apgriezieni un dzesēšanas veids), iepriekš izvēloties piemērotu gultņu un diodes tipu (taisngrieža blokam), kas izturēs pieliktas slodzes. Kā arī ir izveidota izstrādātā elektriskā ģeneratora pieslēgšanas shēma, tās darba principa apraksts, un, pamatojoties uz iegūtajiem datiem, ir veikta līdzstrāvas alternatora un izstrādātā induktora ģeneratora drošības un gabarītu rādītāju salīdzinājums. Projektējamajam elektriskajam ģeneratoram lidmašīnas zemsprieguma elektroapgādes sistēmai piemīt paaugstināta drošība, t.i. samazināts atteikumu skaits, tādējādi var secināt, ka izvirzītais mērķis ir sasniegts. Kopējais darba apjoms ir 73 lappuses, kurās ir iekļauti 28 attēli, 3 tabulas, 129 formulas un 3 pielikumi. Darbā ir izmantoti 32 literatūras avoti. Atslēgas vārdi: elektriskais ģenerators, līdzstrāvas alternators, induktoru ģenerators, projektēšana, vieglo motoru lidmašīna.
Atslēgas vārdi elektriskais ģenerators, līdzstrāvas alternators, induktoru ģenerators, projektēšana, vieglo motoru lidmašīna.
Atslēgas vārdi angļu valodā electric generator, DC alternator, inductor generator, design, light-engine aircraft.
Valoda lv
Gads 2021
Darba augšupielādes datums un laiks 15.06.2021 20:46:58