Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Inženiertehnika, mehānika un mašīnbūve
Nosaukums Statiskā analīze un savienojošās stūpes ģeometrijas optimizācija, izmantojot ģeneratīvu dizainu.
Nosaukums angļu valodā Static analysis and geometry optimization of connecting rod using generative design.
Struktūrvienība 25600 Mehānikas un mašīnbūves institūts
Darba vadītājs Oļegs Jakovļevs
Recenzents Juris Kalinka
Anotācija Klaņi ir galvenā iekšdedzes dzinēja sastāvdaļa. Virzulis ir savienots ar kloķi, izmantojot stieņu, un tā ir galvenā daļa, kas pārraida jaudu no virzuļa uz kloķvārpstu. Strukturālās stabilitātes un veiktspējas ziņā to uzskata par kritisku faktoru. Galvenie pūliņi svara samazināšanā ir bijuši formas optimizācija un materiālu noņemšana, kas bieži nav iespējams. Lai ražotu vieglu savienojošo stieni. Turklāt šarnīrsavienojums ir svarīga liela apjoma ražošanas produkcijas sastāvdaļa. Abpusējais virzulis ir savienots ar rotējošo vārpstu, un virzuļa vilce tiek nosūtīta uz asi. Katrā motorā, kas izmanto iekšdedzes motoru, pamatojoties uz motora cilindru skaitu, ir vismaz viens savienojošais stienis. Savienotājstieņa konstrukcijas optimizēšana ir racionāla tikai svara samazināšanas dēļ. Var sasniegt arī mērķi samazināt motora daļas svaru un tādējādi samazināt inerces slodzi, samazināt motora svaru, uzlabot motora efektivitāti un ietaupīt enerģiju. Šajā pētījumā ir mēģināts optimizēt savienotājstieņa konstrukciju, izmantojot Response Surface Methodology (RSM). Šim nolūkam ir izvēlēts sekcijas platums un augstums. Pirmkārt, 3D modelēšana tika veikta, izmantojot programmatūru Solid works. Pēc tam šis modelis tiek importēts IGES formātā ANSYS statiskai strukturālai analīzei. Simulācijas nolūkā un ģeometrijas optimizēšanai ir izmantots Taguchi L9 ortogonālais masīvs. Spriegums, deformācija un masa ir iegūti simulācijas plānā. Galīgie rezultāti tiek importēti Minitab programmatūrā, lai optimizētu parametrus, izmantojot RSM tehniku.
Atslēgas vārdi (1). Lai noskaidrotu spriedzi, masu un deformāciju, izmantojot iedarbojošās stieņa slodzes. (2). Izstrādāt un optimizēt savienojošā stieņa formu sprieguma, masas un deformācijas optimizēšanai, izmantojot RSM tehniku.
Atslēgas vārdi angļu valodā (1). To find out the stress, mass and deformation under acting loads on connecting rod. (2). To design and optimize the shape of the connecting rod towards the optimization of stress, mass and deformation using RSM technique.
Valoda eng
Gads 2021
Darba augšupielādes datums un laiks 11.06.2021 22:00:25