Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Inženiertehnika, mehānika un mašīnbūve
Nosaukums Iekrāvēju dakšu projektēšana un optimizācija.
Nosaukums angļu valodā Design and optimization of fork for forklifts.
Struktūrvienība 25600 Mehānikas un mašīnbūves institūts
Darba vadītājs Vitālijs Beresņevičs
Recenzents Aleksandrs Januševskis
Anotācija Darbs veidots kā nobeiguma darbs maģistra akadēmiskajām studijām RTU Teorētiskās mehānikas un materiālu pretestības katedrā, Mehānikas un mašīnbūves institūta Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātē. Šis pētījums ir paredzēts, lai izveidotu un ieviestu dažādus iekrāvēja dakšas slodzes apstākļus, uzlabojot sākotnējā modeļa parametrus. Dakšas dizains un optimizācija uzsver ražošanas prognozēšanu, optimizāciju un kvalitatīvu dizainu, pieņemot par kritēriju minimālu spriegumu. Tas patiešām varētu samazināt ražošanas laiku, ražošanas izmaksas un konstrukcijas svaru. Tiek analizēta sākotnējās konstrukcijas ietekme pie dažādām maksimālām slodzēm, dažādiem materiālu parametriem un atbilstošo robežnosacījumu ieviešanas. Lai iegūtu precīzākus rezultātus, tiek izmantotas programmatūras ANSYS, Fusion 360 and SolidEdge. Iekrāvēja dakšas konstrukcijas galīgā versija tiek salīdzināta ar sākotnējo dizainu. Darba apjoms ir 68 lpp. teksta. Tajā ir 41 attēli, 10 tabulas. Izmantoti 18 informācijas avoti. Atslēgas vārdi: Ģeneratīvais dizains, Materiāla īpašības, Slodzes un robežnosacījumi, Galīgo elementu metode un analīze, daļu modifikācijas, Dizaina novērtēšana, Topoloģijas optimizācija.
Atslēgas vārdi Ģeneratīvais dizains, Materiāla īpašības, Slodzes un robežnosacījumi, Galīgo elementu metode un analīze, daļu modifikācijas, Dizaina novērtēšana, Topoloģijas optimizācija.
Atslēgas vārdi angļu valodā Generative design, Material property, Load and boundary conditions, Finite element method and analysis, part modifications, Design evaluation, Topology optimized
Valoda eng
Gads 2021
Darba augšupielādes datums un laiks 10.06.2021 09:27:40