Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Ķīmijas tehnoloģija
Nosaukums Pigmentētu īpaši augstas stiprības šķiedrbetonu izstrāde un to īpašību izpēte
Nosaukums angļu valodā Development of pigmented ultra high performance fiber concrete and investigation of its properties
Struktūrvienība 14000 Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte
Darba vadītājs Inna Juhņeviča
Recenzents Genādijs Šahmenko
Anotācija Maģistra darba literatūras apskatā apkopota informācija par īpaši augstas stiprības betonu, tā priekšrocībām un izmantošanu, kā arī ķīmiskajām, fizikālajām un mehāniskajām īpašībām. Sniegts ieskats par īpaši augstas stiprības betonu mikrostruktūras īpašībām. Dota informācija par biežāk izmantotajām īpaši augstas stiprības betonu izejvielām un to īpašībām. Literatūras apskatā tika izmantotas zinātniskās publikācijas, grāmatas un interneta resursi. Informācijas avoti ir aplūkoti laika posmā no 1966. līdz 2021.gadam. Eksperimentālajā daļā pētīti trīs dažādu sastāvu īpaši augstas stiprības betoni un to īpašību likumsakarības. Pētīti minerālmateriāli, izmantojot granulometrijas, mitruma, absorbcijas un sablīvētības pakāpes noteikšanas metodes. Analizēts sacietējušu paraugu sastāvs, izmantojot rentgenstaru difrakcijas un skenējošās elektronu mikroskopijas metodes. Pētīts paraugu rukums, kā arī spiedes stiprība un lieces stiprība. Maģistra darbs ir uzrakstīts latviešu valodā. Darba apjoms ir 80 lpp. Darbs satur 29 attēlus, 12 tabulas, 2 pielikumus un izmantoti 75 informācijas avoti.
Atslēgas vārdi Īpaši augstas stiprības betons, arhitektoniskais betons, superplastifikātors, mikrosilīcijs, tērauda šķiedras, neorganiskie pigmenti.
Atslēgas vārdi angļu valodā Ultra-high performance concrete, architectural concrete, superplasticizer, micro silica fume, steel fibres, inorganic pigments.
Valoda lv
Gads 2021
Darba augšupielādes datums un laiks 08.06.2021 07:55:44