Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Enerģētika un elektrotehnika
Nosaukums "Viena megavata jaudas Saules enerģijas elektrostacijas parka izveide Latvijā - virtuālas elektrostacijas risinājums"
Nosaukums angļu valodā "Construction of one megawatt solar energy power station park in Latvia - virtual power station solution"
Struktūrvienība 27200 Enerģētikas institūts
Darba vadītājs Oļegs Linkevičs
Recenzents Romāns Petričenko
Anotācija Šajā bakalaura darbā tika pētīti lieljaudas (1M) saules parka izveides risinājumi Latvijas apstākļos. Tika sniegts gan tehniskais vērtējums par šāda parka jaudas un vietas izvēli, pieslēgumu tīklam un konstruktīviem risinājumiem, gan vērtējums par šādu projektu īstenošanas iespējām, to realizējot kā kopienas projektu un izmantojot virtuālās elektrostacijas risinājumus tā vadīšanai. Darba analītiskajā daļā tika apskatīti saules elektroenerģijas izmantošanas veidi un tehnoloģijas, virtuālās elektrostacijas darbības principi un komponentes, kā arī likumdošanas aspekti. Darba praktiskajā daļā tika veikti saules elektroenerģijas izstrādes un ekonomiskie aprēķini, kā arī tika izvērtētas saules parka pieslēgšanas iespējas. Darba noslēgumā tika sniegts vērtējums par esošās likumdošanas pilnveidošanu šādu projektu veiksmīgai realizēšanai. Darbs sastāv no 71 lpp., t.sk, 59 lpp. – pamatteksts un 13 lpp. – pielikumi, 8 tabulām, 17 attēliem, 17 pielikumiem un 60 literatūras avotiem.
Atslēgas vārdi Virtuālā elektrostacija, agregators, saules elektroenerģijas ražošanas parks
Atslēgas vārdi angļu valodā Virtual power plant, aggregator, solar power plant
Valoda lv
Gads 2021
Darba augšupielādes datums un laiks 07.06.2021 13:08:16