Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Uzņēmējdarbības finanses
Nosaukums Ienākumus nenesošo aktīvu pārvaldība un vērtspapīrošanas ietekme uz banku finanšu rādītājiem Indijā
Nosaukums angļu valodā Management of Non-performing Assets and Impact of Securitization on Financial Performance of Banks in India
Struktūrvienība 22700 Uzņēmējdarbības inženierijas un vadības institūts
Darba vadītājs Nataļja Lāce
Recenzents Dr. oec. K. Kozlovskis, asoc. profesors
Anotācija Abstrakts Indijas banku sektors ir saskāries ar problēmām, palielinot peļņu nenesošos aktīvus (NPA). NPA ir labākais rādītājs banku veselības novērtēšanai. Peļņu nenesošie aktīvi nerada ienākumu avotus, turpretim bankai ir jāparedz uzkrājumi šādiem aktīviem. NPA ietekmē likviditāti un rentabilitāti, ne tikai slikti atspoguļojas banku kontu grāmatās, bet arī negatīvi ietekmē valsts ekonomiku. Peļņu nenesoši aktīvi satrauc regulārās Indijas komercbankas. Regulāro komercbanku problēma tagad ir dienas, kad pieaug nestrādājošo aktīvu līmenis. Narasimham komitejas un Verma komitejas ieteikumi, daži soļi ir veikti, lai atrisinātu NPA problēmu. NPA, kas pārsniedz noteiktu līmeni, rada bažas visiem iesaistītajiem, jo kredīts ir būtisks ekonomikas izaugsmei, un arī NPA ietekmē vienmērīgu kredītu plūsmu. Bankas iegūst resursus ne tikai jauniem noguldījumiem, bet arī pārstrādājot no aizņēmējiem saņemtos līdzekļus. Nepieciešams samazināt NPA, lai uzlabotu finanšu stāvokli banku nozarē. Indijas bankās augsts nestrādājošo aktīvu līmenis ir nekas cits kā veselības stāvoklis banku sistēmā, kā arī draud aktīvu kvalitāte un banku izdzīvošana. Pētījums galvenokārt balstās uz sekundārajiem datiem, kas apkopoti ziņojumā par banku tendencēm un progresu Indijā. Dati ir analizēti ar statistikas rīkiem, piemēram, procentiem un saliktā gada pieauguma tempu (CAGR). Šajā rakstā ir mēģināts izprast NPA, NPA statusu un tendences Indijas plānotajās komercbankās, iemeslus, kādēļ NPA ir ļoti ietekmēta regulārās Indijas komercbankas, un NPA atgūšanu, izmantojot dažādus kanālus, piemēram, Lok Adalat, DRT un SARFAESI ACT.
Atslēgas vārdi Neveiksmīgie aktīvi, Parādu atgūšanas tiesa, SARFAESI likums, Lok Adalat, Regulētās komercbankas, Valsts sektora bankas, Privātā sektora bankas.
Atslēgas vārdi angļu valodā Non-Performing Assets, Debt Recovery Tribunal, SARFAESI Act, Lok Adalat, Scheduled Commercial Banks, Public Sector Banks, Private Sector Banks.
Valoda eng
Gads 2021
Darba augšupielādes datums un laiks 28.03.2021 10:58:29