Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Ražošanas tehnoloģija
Nosaukums Ražošanas tehnoloģijas un mehānisko īpašību analīze alumīnija sakausējumam ar pārstrādājamo stiklu un Tic nanodaļiņām.
Nosaukums angļu valodā Fabrication and mechanical property evaluation of aluminium alloy with recycled glass by adding TiC nano particles.
Struktūrvienība 25600 Mehānikas un mašīnbūves institūts
Darba vadītājs Gatis Muižnieks
Recenzents I. Boiko
Anotācija Alumīnija hibrīda kompozītmateriāli plaši tiek lietoti kosmosa un autobūves sfērās. Šī darba ietvaros tiek izveidots jauns alumīnija hibrīda kompozītmateriāls, kura sastāvā tiek izmantots Titāna Karbīds (TiC) un pārstrādāts stikla pulveris, sajaucot to ar ultraskaņas palīdzību. Pārstrādātais stikla pulveris ir mīksta keramika, kas brīvi pieejama visā pasaulē ar zemām izmaksām. Savukārt TiC daļiņas kalpo kā efektīvi graudu rafinētāji Al matricā. Mīkstās keramikas procentuālais sastāvs ir mainīgs, t.i., 5 procenti, 10 procenti un 15 procenti, savukārt sintētiskās keramikas daļiņu procentuālais daudzums Alumīnija(Al) 7075 matricā paliek nemainīgs. Sastāvdaļas tiek iepriekš uzsildītas mitruma atdalīšanai. Darba ietvaros tiek analizētas un salīdzinātas hibrīdkompozīta materiāla mehāniskās īpašības ar pamatmateriālu izmantojot lieces, stiepes un cietības pārbaudes, kā arī veikta mikrostruktūras analīze. Salīdzinot ar pamatmateriālu komponenšu pievienošana uzlaboja hibrīdkompozīta materiāla elastības un izturības robežspriegumu.
Atslēgas vārdi pārstrādātais stikla pulveris, Al 7075, TiC nanodaļiņas, ultraskaņas maisīšanas liešanas process
Atslēgas vārdi angļu valodā Recycled glass powder, Al 7075, TiC Nanoparticles, ultrasonic stir casting process
Valoda eng
Gads 2021
Darba augšupielādes datums un laiks 23.02.2021 11:03:36