Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Inženiertehnika, mehānika un mašīnbūve
Nosaukums Metamodeļa izstrāde pārraides torņiem.
Nosaukums angļu valodā Development of reduced order model for transmission tower.
Struktūrvienība 25600 Mehānikas un mašīnbūves institūts
Darba vadītājs Sabīne Upnere
Recenzents Aleksandrs Januševskis
Anotācija Mūsdienās elektroenerģija ir pieprasītāka visās valstīs. Daudzas dzīvības ir atkarīgas no elektrības. No avota punkta līdz apakšstacijai, caurlaidei un elektrībai; nepieciešami vadītāji (vadi). Bet, lai iekārtu augstsprieguma kabeļus, ir nepieciešami pārraides torņi. Transmisijas tornim jābūt ar labu izturību attiecībā pret kabeļa piekāršanas slodzes, vēja slodzes utt. Tātad, pārraides torņa projektēšana ir ļoti sarežģīts uzdevums inženierim. Šajā darbā ir izvēlēts 36 m garš transmisijas tornis un tas tika analizēts, izmantojot simulācijas programmatūru ANSYS. Transmisijas tornī tiek analizēta deformācija, spriegums, aksiālais spēks un lieces moments, mainot šķērsgriezuma biezumu un kabeļa slodzi. Analīzei turpina izstrādājot metamodeli, izmantojot galīgo element analīzes rezultātus. 3D pārraides tornis ir modelēts lietojot AutoCAD, SOLIDWORKS un strukturālā analīze ir veikta ar ANSYS. Lai izstradātu metamodeli, tiek izmantota KEDRO programmatūra. Kad metamodelis ir sagatavots, iegūtie modeļa rezultāti tiek salīdzināti ar ANSYS rezultātiem un tiek iegūta laba saderība. Iegūtais metamodelis ir noderīgs, lai analizētu strukturālo darbību, mainot torņa element biezumu un slodzi uz to. Darba apjoms ir 69 lpp. Tajā ir 40 attēli un 13 tabulas. Atsauces indeksā ir 41 avoti.
Atslēgas vārdi Transmisijas tornī, strukturālā analīze, šķērsgriezuma biezums, kabeļa slodze, AutoCAD, Galīgo elementu analīze, ANSYS, KEDRO, surogātmodelis
Atslēgas vārdi angļu valodā Transmission tower, Structural analysis, Cross-section thickness, load, AutoCAD, Finite Element Analysis (FEM), ANSYS, KEDRO, Surrogate Model.
Valoda eng
Gads 2021
Darba augšupielādes datums un laiks 18.01.2021 11:03:42