Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Inženiertehnika, mehānika un mašīnbūve
Nosaukums Stentu analīze artērijā, pamatojoties uz skaitliskām simulācijām.
Nosaukums angļu valodā Analysis of stented artery based on numerical simulations.
Struktūrvienība 25600 Mehānikas un mašīnbūves institūts
Darba vadītājs Sabīne Upnere
Recenzents Igors Tipāns
Anotācija Koronārā sirds slimība, saistīta arī ar koronāro sklerozi, ir visbiežākais nāves cēlonis Amerikas Savienotajās Valstīs, to izraisa, tauku, holesterīna, kalcija un fibrīna uzkrāšanās koronārajā artērijā. Galvenais mērķis šajā pētījumā ir plūsmas lauka simulācijas artērijā ar stentiem, izmantojot ANSYS un analizēt ietekmi dažādu stentu un izmēru aneirismām ņemot vērā arī plūsmas ātruma izmaiņas . Sākumā artēriju ar stendiem 2-D modelis ir izstradāts lietojot ANSYS 2020 R2 saskaņā ar ģeometrijas moduli. Modelis ir izveidots, lai analizētu ātruma kontūru un spiediena sadalījumu attiecībā uz šķidruma ātruma ietekmi. Spiediens un citas kontūras tiek analizētas artērijām bez stentiem un ar četriem un sešiem stentiem. Tiek apskatīta stentu iedarbība četros artēriju gadījumos ar normālu un palielinātu stenta izmēru. Tiek konstatēts, ka tad, kad aneirisma daļa tiek palielināta līdz 1,5 reizes, maksimālais spiediens tiek samazināts un ātrums tiek palielināts. Palielinoties ieplūdes ātrumam, maksimālais spiediens tiek palielināts par aptuveni 70 %, ātrums tiek samazināts par aptuveni 73 %, un sienas bīdes spriegums tiek palielināts par aptuveni 85 %. Pieaugot stentu skaitam,maksimālais spiediens tiek palielināts par aptuveni 50 %, ātrums tiek samazināts par aptuveni 10 %, un sienas bīdes spriegums tiek palielināts par aptuveni 60%.
Atslēgas vārdi Koronārā sirds slimība, Stenta artērija, Aneirisma, spiediens, Ātrums, Skaitļošanas šķidruma dinamika, 2D modelis,nav stentu.
Atslēgas vārdi angļu valodā Coronary heart disease, Stent artery, Aneurysm, pressure, Velocity, Computational fluid dynamics,2D model, no of stents.
Valoda eng
Gads 2021
Darba augšupielādes datums un laiks 18.01.2021 11:01:57