Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Inženiertehnika, mehānika un mašīnbūve
Nosaukums Lidmašīnas konusveida spārna projektēšana un analīze.
Nosaukums angļu valodā Design and analysis of tapered aircraft wing.
Struktūrvienība 01R00 Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departaments
Darba vadītājs Vitālijs Beresņevičs
Recenzents Dr.Sc.Ing. O.Jakovļevs
Anotācija Darbs veidots kā nobeiguma darbs maģistra akadēmiskajām studijām RTU Teorētiskās mehānikas un materiālu pretestības katedrā, Mehānikas un mašīnbūves institūta Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātē. Literatūras pārskatā tiek analizēti lidmašīnas spārni ar dažādām aerodinamiskām īpašībām. Tiek parādīts, ka spārni ir pieejami dažādās formās (taisnstūrains, eliptisks, konusveida, delta u.c.) un tos var piestiprināt pie lidaparāta virsbūves vai konstrukcijas dažādos leņķos. Šajā darbā konusveida lidmašīnas spārna struktūra tiek analizēta, izmantojot datorprogrammas SolidWorks un ANSYS Workbench. Spārna modālā analīze ir veikta ar ANSYS programmatūru, un rezultāti ir ilustrēti ar spriegumu stāvokļa un deformāciju diagrammām. Tika analizēti arī drošības faktors, noguruma slodzes parametri, konusveida spārna iespējamie bojājumi. Tiek apsvērti dažādi spārnu materiāla varianti. Darba apjoms ir 76 lpp. teksta. Tajā ir 47 attēli, 37 tabulas. Izmantoti 27 informācijas avoti.
Atslēgas vārdi Modālā analīze, Noguruma slodzes parametri, Konusveida spārni, spriegumi, deformācijas un kopējā deformācija, NACA0009 aerodinamisko elementu kodi.
Atslēgas vārdi angļu valodā Modal analysis, Fatigue load parameters, Tapered wing, stress, strain, and total deformation, NACA0009 airfoil codes.
Valoda eng
Gads 2020
Darba augšupielādes datums un laiks 23.07.2020 13:32:01