Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Informācijas tehnoloģija
Nosaukums Lēmumu atbalsta sistēmas dizaina izpēte
Nosaukums angļu valodā Decision Support System Design Analysis
Struktūrvienība 12100 Informācijas tehnoloģijas institūts
Darba vadītājs Henrihs Gorskis
Recenzents Mg.sc.ing. Olga Jepifanova
Anotācija Lēmumu pieņemšana un lēmumu analīze sasaistītas ar vairākām matemātiskām metodēm. Šīm metodēm jābūt viegli implementējamām, lai atvieglot lēmuma pieņemšanu. Metodēm attīstoties ir nepieciešams izstrādāt jaunus rīkus un, lai to izdarītu būtu vēlams izpētīt esošos rīkus. Darba mērķis ir noteikt un apkopot pēc kādiem principiem ir veidotas lēmumu atbalsts sistēmas. Darba uzdevumi: Izpētīt literatūru par lēmumu atbalsta metodēm un rīkiem. Veikt rīku aprakstu un to iespēju analīzi. Apkopot analīzes rezultātus un veikt salīdzinošu analīzi. Izvirzīt galvenos principus un pieejas, kas ietekmē lēmumu atbalsta sistēmas rīku dizainu. Rezultātā tika apkopota literatūra par lēmumu atbalsta rīkiem un tas klasifikācijām. Tika veikts rīku apraksts un salīdzinoša analīze. Kā arī tika izveidots galveno principu saraksts, kas ietekmē atbalsta sistēmas programmatūras dizainu. Darba apjoms - 52. lpp., 4 tabulas, 14 attēli un 0 pielikumi.
Atslēgas vārdi Lēmumu pieņemšana, lēmumu analīze, dizains, Lēmumu atbalsta sistēmas, klasifikācija, “Lagopus”, “Logical Decisions”, “Simba DSS”, “Spice Logic Decisions Tree Analyzer’’, “AHP Online System”.
Atslēgas vārdi angļu valodā Decision making, decision analysis, design, decision support systems, classification, Lagopus, Logical Decisions, Simba DSS, Spice Logic Decisions Tree Analyzer ', AHP Online System.
Valoda lv
Gads 2020
Darba augšupielādes datums un laiks 14.06.2020 18:52:53