Anotācija |
Maģistra darba tēma ir “Dzimumu vienlīdzības uzlabošana vadības konsultāciju uzņēmumā X”. Darbā, analizējot uzņēmuma ārējas un iekšējas vides ietekmi, identificēta dzimumu vienlīdzības problēma uzņēmumā X vadības konsultēšanas nozarē Itālijā un izstrādātas alternatīvas, lai uzlabotu situāciju.
Darbs koncentrējās uz aktuālu jomu, kurai ir būtiska ietekme uz mūsdienu biznesa ekosistēmu. Analīzes tika veiktas, izmantojot uz faktiem balstītu pieeju, izmantojot gan primāros, gan sekundāros avotus, lai varētu sniegt padziļinātu ieskatu par konkrēto uzņēmējdarbības segmentu, kam raksturīgs zems pārklājums un zema informācijas pieejamība.
Ārējās vides ietekme, analizējot valsts un industrijas līmenī, izmantojot PEST (politisko, ekonomisko, sociālo un tehnoloģisko) rīku, M. Portera piecu konkurences spēku modeli un vērtību līknes (Value Curves), ļauj izvērtēt kontekstu kādā uzņēmums X operē, identificējot iespējas un draudus dzimuma vienlīdzības politikas ieviešanā. Iekšējās vides analīze, izmantojot SVID analīzi, McKinsey 7’s (stratēģija, struktūra, sistēmas, darbaspēks, spējas, vadības stils, kopīgās vērtības) modeli un vispārēju personāl vadības procesu analīzi, ļauj identificēt uzņēmuma X stiprās un vājās puses un rosināt idejas dzimuma vienlīdzības uzlabošanā. Ārējā un iekšējā analīze tiek veikta, izmantojot arī kvantitatīvās un kvalitatīvās pētījumu metodes: tika veikta konkurentu anketēšana un padziļinātas daļēji strukturētas uzņēmuma X pārstāvju intervijas.
Dzimuma vienlīdzības kontekstā, autore veica pieejamo literāro avotu analīzi un labo prakšu identifikāciju, kas sniedz biznesa līmeņa argumentāciju un praktiskus piemērus dzimuma līdztiesības politikas ieviešanai.
Darbs rakstīts angļu valodā. Tā kopējais apjoms ir 114 lapaspuses, tajā skaitā 22 attēli, 22 tabulas un 3 pielikumi. Darbā izmantoti 117 avoti. |