Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Adaptronika
Nosaukums "Dombrovska un Skuju ielas luksafora sistēmas rekonstrukcijas projekta izstrāde un optimizācijas risinājumu izpēte"
Nosaukums angļu valodā "Reconstruction project and optimization solution development for traffic light system in Dombrovska and Skuju street"
Struktūrvienība 27100 Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūts
Darba vadītājs Ansis Avotiņš
Recenzents R. Poriņš
Anotācija Bakalaura darba tēma ir “Dombrovska un Skuju ielas luksoforu sistēmas rekonstrukcijas projekta izstrāde un optimizācijas risinājumu izpēte”. Katrs luksofora objekts nodrošina kontrolētu satiksmes dalībnieku plūsmu. Luksofora objekta galvenais mērķis ir padarīt satiksmes plūsmu organizētu, lai neveidotos konflikta situācijas starp satiksmes dalībniekiem Bakalaura darba teorētiskajā daļā tiek apskatītas luksofora objekta vadības ierīces, tehnoloģijas, kā arī plašākas iespējas, kā padarīt drošāku un kontrolētāku satiksmes vidi. Pētnieciskajā daļā tiek analizēta šobrīd esošā satiksmes organizācijas sistēma Augusta Dombrovska un Skuju ielas krustojumā. Pēc pašreizējās situācijas analīzes, tika veikti aprēķini, lai paaugstinātu esošā objekta energoefektivitāti, pazeminātu apkalpošanas izmaksas, kā arī tika izveidots plāns, kā uzlabot A.Dombrovska un Skuju ielas krustojuma satiksmes infrastruktūru. Palielinot krustojuma izbraucošo transportlīdzekļu skaitu, samazinot gaidīšanas laiku krustojumā. Pētnieciskajā daļā tika izveidots rekonstrukcijas projekts, kurā ietvertās satiksmes plūsmas organizēšanas tehnoloģijas atbilst šā brīža Latvijas Valsts Standartiem, kā arī tika izveidots signālplāns un elektriskā slēguma shēma priekš jaunā rekonstruētā luksofora objekta. Bakalaura darbā tiek sniegts priekšstats, kā ir iespējams uzlabot esošo situāciju konkrētajā luksoforu objektā, neveicot pilnu krustojuma pārbūvi, bet tikai uzlabojot to ar mūsdienīgākām tehnoloģijām, padarot to gan drošāku, gan arī efektīvāku, samazinot elektroenerģijas patēriņu, šajā konkrētajā objektā. Bakalaura darbā apkopotā informācija var kalpot, kā iegansts uzlabot pašreizējo situāciju regulējamā krustojumā, gan arī kā informatīvs materiāls tālākai regulējamo krustojumu izpētei. Bakalaura darba kopējais apjoms ir 77 lapaspuses. Tajā ir izmantoti 39 attēli, 11 tabulas. Lai īstenotu šo darbu tika izmantoti 29 informācijas avoti.
Atslēgas vārdi Luksofors, kontrolieris, gaismas signāli, videodetekcija, signālplāns, slēgums, krustojums, rekonstrukcija
Atslēgas vārdi angļu valodā Traffic light, controller, light signals, video detection, signal plan, circuit, intersection, reconstruction
Valoda lv
Gads 2020
Darba augšupielādes datums un laiks 06.01.2020 11:09:54