Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Elektronika
Nosaukums Daudzjoslu planārā antena
Nosaukums angļu valodā Combined Planar Antena
Struktūrvienība 13200 Radioelektronikas institūts
Darba vadītājs Guntars Balodis
Recenzents Jānis Semeņako
Anotācija Šī maģistra darba uzdevums ir izstrādāt kombinēto planāro antenu, kas darbosies Latvijā izmantojamo GSM, UMTS un LTE frekvenču diapazonos, kas ir paredzēti šūnu telefonam. Sākumā tiek veikta literatūras analīze ar mērķi izpētīt šādas tēmas: antenu veidi un to uzbūves īpatnības; antenu galvenie parametri; mobilo bezvadu komunikāciju principi un nosacījumi; planāro un PIFA antenu konstrukciju principi un īpatnības. Tiek pētīti Latvijā izmantojamie GSM, UMTS un LTE tehnoloģiju frekvenču diapazoni un izvēlēti trīs no tiem: 880-960 MHz, 1710-1880 MHz, 1920-2170 MHz. Summārajam antenas kanālam ir paredzēts pieslēgt koaksiālo kabeli ar pretestību 50 Ω. Antenas stāvviļņu koeficienta vērtība nepārsniedz ≤ 2 un zudumi ieejā mazāki par RL ≥ 10 dB. Antenai ir vēlama izotropā vērsuma diagramma un jauktā polarizācija. Antenas modelēšanai tiek izmantota Ansoft HFSS programmatūra. Maģistra darbs satur 82 lapas puses, 9 tabulas, 94 attēlus un 6 pielikumus. Maģistra darbā izmantoti 55 informācijas avotus un 8 internet avoti.
Atslēgas vārdi HFSS, Daudzjoslu planārā antena, GSM, UMTS, LTE, mobilās antenas, plaknes antena, PIFA antena, ultra platjoslas antena.
Atslēgas vārdi angļu valodā HFSS, Multiband Planar Antena, GSM, UMTS, LTE, mobile antennas, patch antenna, PIFA antenna, ultra-wideband antenna.
Valoda lv
Gads 2020
Darba augšupielādes datums un laiks 05.01.2020 22:42:29