Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Inženiertehnika, mehānika un mašīnbūve
Nosaukums Rullīšu gultņu projektēšana un analīze.
Nosaukums angļu valodā Design and analysis of roller bearings.
Autors Ben Philip Panicker -
Struktūrvienība 01R00 Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departaments
Darba vadītājs Ivo Vaicis
Recenzents Asistents Sabīne Upnere
Anotācija Šajā darbā tiek veikta rites gultņa projektēšana un analīze. Rites gultņu izmantošanai ir milzīgas priekšrocības rūpniecības un autobūves nozarē, pateicoties lielajai mehāniskajai izturībai un lielajam pieļaumajiem rotācijas ātrumam. Analīze tika veikta kombinēta vienas rindas cilindriska rullīšu gultņa tipa gadījumam. Mērķis ir diagnosticēt spriegumus, ko rada normālas slodzes un griezes momenta ietekme atsevišķi un ar kombinēto efektu. Kustības analīze tika veikta, lai aprēķinātu berzes spēkus un izprastu eļļošanas ietekmi un gultņa kustību ar lielu berzi. Vibrācijas analīze tika veikta arī nenoslogotā (smaguma spēka ietekmē) un noslogotā stāvoklī ar ārēju griezes momentu. Rezultātā tika iegūtas augstas frekcvences svārstības robežās no 9000 Hz līdz 21000 Hz, kas galvenokārt ir saistīts ar sistēmas augsto stingumu un zemo vibrācijas amplitūdu. Maģistra darba apjoms ir 111 lapas. Tajā ir 103 attēli, 12 tabulas un 1 pielikums. Bibliogrāfijā ir 40 literatūras avoti.
Atslēgas vārdi Gultnis, rullīši, gredzeni, vārpsta, apvalks, sacīkšu ceļi, radiālais, vibrācija, spriegums, griezes moments, spēks, aksiālais, cilindriskais rullīšu gultnis, berzes spēki, berzes koeficients, slīdēšana, analīze utt.
Atslēgas vārdi angļu valodā Bearing, Rollers, Rings, shaft, housing, raceways, radial, vibration, stress, torque, force, axial, Cylindrical roller bearing, friction forces, coefficient of friction, sliding, analysis etc.
Valoda eng
Gads 2020
Darba augšupielādes datums un laiks 03.01.2020 13:37:37