Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Ģeomātika
Nosaukums "Virsmu modelēšana ar ģeotehniskiem parametriem mašīnkontroles sistēmai"
Nosaukums angļu valodā "Surface modeling with geotechnical parameters for useing on machine control system"
Autors Artūrs Stradiņš
Struktūrvienība 24100 Transportbūvju institūts
Darba vadītājs Mārtiņš Reiniks
Recenzents Jānis Ancāns
Anotācija Bakalaura darba “Virsmu modelēšana ar ģeotehniskiem parametriem mašīnkontroles sistēmai” mērķis ir iepazīties ar virsmas modelēšanu, izmantojot datorizētu projektēšanas programmu, tajā iekļaujot datu iegūšanu un virsmas lietojumu mašīnkontroles sistēmās. Šī tēma ir aktuāla auto ceļu būvniecībā, jo tiek izmantotas dažādas iekārtas, kuras regulāri pilnveido. Vērība akcentēta ģeotehnisko parametru pielietošanas nepieciešamībai autoceļa virsmas modelēšanas brīdī. Virsmu modelē izmantojot specializētu programmatūru, piemērojot mašīnkontroles sistēmās, lai veiktu darbu ir nepieciešamas zināšanas gan ģeodēzijas, gan ģeotehnikas jomā. Galvenais uzdevums ir izveidot virsmu, kas atbilst projektam, ietaupot laika un finansiālos resursus. Izmantojot pieejamu autoceļa projektu un mērījumus apvidū, tika izveidota virsma ar salizturīgās kārtas (smilts) sablīvējumu. Veikti aprēķini pēc grunšu fizikālajām īpašībām. Aprēķinu gaita aprakstīta pa posmiem. Šī virsma izmantota mašīnkontroles sistēmā un iegūts reāls rezultāts. Lai rezultāti būtu atbilstoši projektam, ģeotehniskie parametri jāizvērtē atbilstoši objektā izmantotām vai karjerā pieejamām grunts īpašībām. Rezultāts pierāda ģeotehnisko nozīmi projekta virsmas izveidei.
Atslēgas vārdi Mašīnkontroles sistēma; Ģeotehnika; Virsmu modelēšana; Grunts sablīvējums; Virsmas aprēķini; Ceļu būve; Ģeodēzija.
Atslēgas vārdi angļu valodā Machine control system; Geotechnic; Surface modeling; Ground compacting; Surface calculations; Road construction; Geodesy.
Valoda lv
Gads 2019
Darba augšupielādes datums un laiks 06.06.2019 21:24:07