Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Aviācijas transports
Nosaukums Signālu apstrādes metožu analīze gaisa kuģu radaros.
Nosaukums angļu valodā Analysing the methods of signal processing in aircraft radars.
Struktūrvienība 25100 Aeronautikas institūts
Darba vadītājs Igors Smirnovs
Recenzents D.Brodņevs
Anotācija Maģistra darba nosaukums ir “Gaisa kuģu radaru signālu apstrādes metožu analīze”. Šajā darbā tika analizēti gaisa kuģu impulsu radaru signāli. Tapēc galvenā uzmanība bija veltīta impulsu radaram, tā uzbūves pamatprincipiem, darbības principam, lietošanai. Pirmajā nodaļā ir dots radara uzbūves apskats. Tika paradīts ka radiolokācijas sistēmas konfigurācija ir atkarīga no radara uzdevuma, tas ir no tādiem jēdzieniem kā atklāšana, tāluma noteikšana, sekošana un t.t. Uz tādiem jēdzieniem balstas sistēmu komponentes izveles un signālu apstrādes metožu plats spektrs. Otrajā nodaļā tika apskatīts radiolokācijas signāla apstrādes process. Ir doti piemēri un paradītas aviācijas radiolokācijas sistēmu īpatnības. Aviācijas radari var ne tikai atklāt objektus, bet arī novērtēt tā relatīvo radiālo ātrumu. Tāluma precīzā noteikšana ir atkarīga no impulsu saspiešanas tehnikas, bet doplera filtrācija dot iespēju noteikt ātrumu. Trešā nodaļa ir veltīta galvenokārt attāluma un leņķisko koordinātu noteikšanas metožu analīzei, kā arī aprēķiniem. Darbam ir 77 lappuses, 69 attēli, 88 formulas un 61 atsauce.
Atslēgas vārdi Atslēgas vārdi: radars, saskaņotais filtrs, nenoteiktības funkcija, signālu ciparu apstrāde, trokšņi, antena, impulsu saspiešana.
Atslēgas vārdi angļu valodā Radar, Matched-Filter, Ambiguity function, Digital Signal Processing, Noise, Antenna, Pulse-Compression
Valoda eng
Gads 2019
Darba augšupielādes datums un laiks 05.06.2019 20:28:52