Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Informācijas tehnoloģija
Nosaukums Datorredzes tehnoloģiju izpēte automašīnu valsts numurzīmju atpazīšanas uzdevuma risināšanai
Nosaukums angļu valodā Analysis of Computer Vision Technologies for Application in a Car Registration Number Recognition Task
Struktūrvienība 12100 Informācijas tehnoloģijas institūts
Darba vadītājs Sergejs Paršutins
Recenzents Mg.phys. Egmonts Treiguts
Anotācija Automātiskā transportlīdzekļu numura zīmju atpazīšanas sistēma ir nozīmīga mūsdienu tehnoloģija, kas tiek plaši pielietota daudzās nozarēs. Bakalaura darba mērķis ir apskatīt visizplatītākās un efektīvākas mūsdienu datorredzes metodes, kas tiek pielietotas, lai realizētu automašīnas numuru atpazīšanas sistēmas, kā arī atrast piemērotākās metodes un demonstrēt to darbību. Darba gaitā tika veikts literatūras analīze, kurā tika izpētītas un salīdzināta dažādas datorredzes metodes, izpētīts to darbības princips, efektivitāte un citu autoru iegūtie rezultāti. Balstoties uz literatūras analīzē iegūto informāciju, darba autors pēc iepriekš noteiktiem kritērijiem izvelējās metodes kuras tiek realizētas izmantojot OpenCV - atvērtā koda datorredzes bibliotēku un Tesseract - optiskā rakstzīmju atpazīšanas programmatūru. Izveidotās sistēma tika veidota, lai atpazītu Latvijas valsts transportlīdzekļu A-tipa numura zīmes. Eksperimenta plāna realizācijā tika veikti vairāki eksperimenti, kuros tika mainīta programmas konfigurācija, ar mērķi sasniegt pēc iespējas lielāku automašīnu numura zīmju atpazīšanas precizitāti. Eksperimentu izpildes gaitā tika atrasta programmas konfigurācija, kas ļauj sasniegt visaugstāko precizitāti no visiem eksperimentiem. Darba apjoms - 56. lpp., 8 tabulas, 30 attēli un 1 pielikums.
Atslēgas vārdi Datorredze, automātiskā automašīnu numura zīmju atpazīšanas sistēma, osptiskā rakstzīmju atpazīšana.
Atslēgas vārdi angļu valodā Computer vision, automatic vehicle license plate recognition system, optical character recognition.
Valoda lv
Gads 2019
Darba augšupielādes datums un laiks 03.06.2019 14:03:04