Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Telekomunikācijas
Nosaukums Mehānisko optisko šķiedru savienotāju ienestā vājinājuma novērtējums un izpēte
Nosaukums angļu valodā Assessment and Research of the Insertion Loss of Mechanical Optical Fiber Connectors
Autors Ērika Jasvina
Struktūrvienība 13100 Telekomunikāciju institūts
Darba vadītājs Sandis Spolītis
Recenzents V.Bobrovs
Anotācija Bakalaura darbā tiek pētīta optisko šķiedru un mehānisko savienotāju uzbūve un pielietojums. Darba teorētiskajā daļā tiek izanalizēti optisko šķiedru veidi – daudzmodu šķiedra (MMF) un vienmodas šķiedra (SMF), kā arī optiskās šķiedras ITU-T standarti. Tiek apskatīti populārākie mehāniskie savienotāju veidi (FC, SC, ST, LC) un to pielietojums. Kā arī tiek analizēti mehānisko optisko šķiedru spraudņu veidi. Eksperimentālajā darba daļā tika izstrādāta RTU Šķiedru optiskas pārraides sistēmu (ŠOPS) laboratorijā, kur ir novērtēts un salīdzināts ienestais vājinājums, izmantojot viena un hibrīda veida optisko šķiedru mehāniskos savienotājus. Balstoties uz veiktajiem mērījumiem, ir apskatīti un analizēti vienmodas un daudzmodu optisko šķiedru mehāniskie savienotāju veidi - ST-ST, ST-SC, SC-SC FC-FC, FC-ST, FC-SC. Galvenais veikto mērījumu uzdevums ir izpētīt ienesto optiska signāla vājinājuma atkarību no mehāniskā savienotāja veida. Darbā iegūtie rezultāti tika prezentēti 60. RTU studentu zinātniskajā un tehniskajā konferencē par tēmu “Mehānisko optisko šķiedru savienotāju ienestā vājinājuma novērtējums un izpēte”. Darbs satur 67 lapaspuses, 37 attēlus, 37 tabulas, 2 formulas un tā rakstīšanai tika izmantoti 28 literatūras avoti.
Atslēgas vārdi Mehāniskie optiskie šķiedru savienotāji
Atslēgas vārdi angļu valodā Mechanical optical fiber connectors
Valoda lv
Gads 2019
Darba augšupielādes datums un laiks 03.06.2019 13:05:27