Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Bachelor
Title of the study programm Telecommunications
Title in original language Mehānisko optisko šķiedru savienotāju ienestā vājinājuma novērtējums un izpēte
Title in English Assessment and Research of the Insertion Loss of Mechanical Optical Fiber Connectors
Author Ērika Jasvina
Department 13100 Institute of Telecommunications
Scientific advisor Sandis Spolītis
Reviewer V.Bobrovs
Abstract Bakalaura darbā tiek pētīta optisko šķiedru un mehānisko savienotāju uzbūve un pielietojums. Darba teorētiskajā daļā tiek izanalizēti optisko šķiedru veidi – daudzmodu šķiedra (MMF) un vienmodas šķiedra (SMF), kā arī optiskās šķiedras ITU-T standarti. Tiek apskatīti populārākie mehāniskie savienotāju veidi (FC, SC, ST, LC) un to pielietojums. Kā arī tiek analizēti mehānisko optisko šķiedru spraudņu veidi. Eksperimentālajā darba daļā tika izstrādāta RTU Šķiedru optiskas pārraides sistēmu (ŠOPS) laboratorijā, kur ir novērtēts un salīdzināts ienestais vājinājums, izmantojot viena un hibrīda veida optisko šķiedru mehāniskos savienotājus. Balstoties uz veiktajiem mērījumiem, ir apskatīti un analizēti vienmodas un daudzmodu optisko šķiedru mehāniskie savienotāju veidi - ST-ST, ST-SC, SC-SC FC-FC, FC-ST, FC-SC. Galvenais veikto mērījumu uzdevums ir izpētīt ienesto optiska signāla vājinājuma atkarību no mehāniskā savienotāja veida. Darbā iegūtie rezultāti tika prezentēti 60. RTU studentu zinātniskajā un tehniskajā konferencē par tēmu “Mehānisko optisko šķiedru savienotāju ienestā vājinājuma novērtējums un izpēte”. Darbs satur 67 lapaspuses, 37 attēlus, 37 tabulas, 2 formulas un tā rakstīšanai tika izmantoti 28 literatūras avoti.
Keywords Mehāniskie optiskie šķiedru savienotāji
Keywords in English Mechanical optical fiber connectors
Language lv
Year 2019
Date and time of uploading 03.06.2019 13:05:27