Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Transportbūves
Nosaukums “Satiksmes drošības izvērtējums un analīze krustojumos Liepājā”
Nosaukums angļu valodā “Assessment and Analysis of Traffic Safety at Intersections in Liepaja”
Autors Lauris Šīmanis
Struktūrvienība 24100 Transportbūvju institūts
Darba vadītājs Juris Smirnovs
Recenzents Dace Kreičmane, vecākā projektētāja, AS "UPB", SIA "UPB Projekti"
Anotācija Automobilizācijas straujās attīstības ietekmē, satiksmes drošība šobrīd ir kļuvusi par vienu no svarīgākajiem faktoriem satiksmes dalībnieku ikdienā. Īpašu uzmanību satiksmes drošībai jāpievērš tieši pilsētvidē, kur ir liels ceļu satiksmes dalībnieku skaits. Pilsētvidi uzskata par daudz sarežģītāku pārvietošanās zonu, dēļ sarežģītajiem ceļu mezgliem. Bieži vien situācijas nepareiza novērtēšana un neizprašana noved pie satiksmes negadījumiem. Maģistra darba mērķis ir apsekot un analizēt kāda ir esošā situācija ceļu mezglos Liepājā un piedāvāt risinājumus satiksmes drošības uzlabošanā, ja tādi nepieciešami. Darba uzdevumi : - apkopot literatūru par satiksmes drošību pilsētās ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā un pasaulē; - veikt satiksmes skaitīšanu izvēlētajos krustojumos; - aprēķināt ceļu mezglu bīstamību ar konfliktpunktu metodi; - veikt satiksmes kvalitātes aprēķinu gan neregulējamiem, gan regulējamiem ceļu mezgliem; - piedāvāt risinājumus, ja tādi nepieciešami, lai uzlabotu satiksmes drošību, kā arī apkopot to izmaksas; - veikt secinājumus. Maģistra darbs sastāv no 116 lappusēm, 61 tabulas, 62 attēliem , 22 informācijas avotiem un pielikuma.
Atslēgas vārdi Satiksmes drošība, regulējami krustojumi, neregulējami krustojumi, satiksmes kvalitāte, konfliktpunkti, satiksmes intensitātes, negadījumi, drošības uzlabošana.
Atslēgas vārdi angļu valodā Traffic safety, safety at intersections, signalizes intersections, conflict points, level of service, traffic intensity,fatalities, accidents, city traffic, safety improvements.
Valoda lv
Gads 2019
Darba augšupielādes datums un laiks 23.05.2019 20:56:27