Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Elektrotehnoloģiju datorvadība
Nosaukums Pilsētas elektrotransporta vilces apakšstaciju televadības sistēmas un to funkcionālo iespēju pilnveidošanas izpēte.
Nosaukums angļu valodā Telecontrol Systems for Public Electrical Transport Traction Substation Governance and Investigation of Possible their Functional Empowerment.
Autors Aleksandrs Matkevičs
Struktūrvienība 11100 Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūts
Darba vadītājs Ivars Raņķis
Recenzents Mihails Gorobecs
Anotācija Maģistra darbā ir iekļauta informācija par Rīgas sabiedriskā elektrotransporta vilces apakšstaciju uzbūvi un to attālinātas pārvaldības telemehānikas sistēmu. Pētnieciskā darba ietvaros tiek meklēti piemērotākie telemehānikas sistēmas pilnveidošanas un modernizācijas ieviešanas risinājumi. Tiek salīdzinātas trīs telemehānikas sistēmas, kuras piedāvā pasaules lielākie vilces apakšstaciju iekārtu ražotāji. Darbā tiek apskatīta informācija par Rīgā ekspluatējamo vilces apakšstaciju uzbūvi un darbības principiem. Apskatītas apakšstaciju iekārtu attālinātās vadības un kontrolēšanas iespējas. Tiek pētīta esošā attālinātās pārvaldības telemehānikas sistēma “TeleMix”, tās uzbūve un darbības principi. Darba gaitā tiek veiktas pārrunas ar ekspluatējamās sistēmas pieredzējušiem dispečeriem un telemehānikas apkalpojošo personālu, tādā veidā tiek konstatēti sistēmas trūkumi un nepilnības. Tiek izvirzīti sistēmas modernizācijas un pilnveidošanas priekšlikumi, kā arī prasības jaunajai aizvietojamai sistēmai. Pētnieciskā darba gaitā tiek salīdzinātas mūsdienīgas trīs telemehānikas sistēmas pēc uzbūves, tehniskiem parametriem, programmatūras iespējām un grafiskā interfeisa iespējām. Tiek veidots jaunās sistēmas izvēles pamatojums. Tiek izvirzīts reāls sistēmas ieviešanas realizācijas piemērs, kas paredz novecojušās telemehānikas sistēmas aizvietošanu ar jauno. Tiek veikta jaunās sistēmas darbības testēšana, iegūto rezultātu un novērojumu apkopošana. Dotā tēma mūsdienās ir aktuāla par cik mūsdienās kustības intensitāte uz pilsētas ceļiem turpina palielināties, kas izraisa sastrēgums un citas grūtības. Ir ļoti svarīgi nodrošināt stabilu un nepārtrauktu sabiedriskā transporta kustību. Darba apjoms ir 101 lapa, tas iekļauj 61 attēlu un 12 tabulas. Darbā izmantots 34 literatūras avoti.
Atslēgas vārdi Sabiedriskais transports, pilsētas elektrotransports, vilces apakšstacijas, telemehānika, sistēmas, televadība.
Atslēgas vārdi angļu valodā Public transport, electric transport, traction substations, telemechanics, systems, telecommunications.
Valoda lv
Gads 2019
Darba augšupielādes datums un laiks 20.05.2019 21:26:14