Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Elektrotehnoloģiju datorvadība
Nosaukums Photovoltaic - Thermal (PV/T) Hybrid System
Nosaukums angļu valodā Jauktā fotoelektriskā-termālā sistēma
Autors Ahmed Gamal Ezzeldin Mohamed Ibrahim Mowafy
Struktūrvienība 01R00 Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departaments
Darba vadītājs Ingars Steiks
Recenzents Jānis Zaķis
Anotācija Saules enerģijas ieguve kļūst arvien svarīgāka, ņemot vērā pieaugošās enerģijas pieprasījumu, kā arī saules enerģijas ieguves tehnoloģijas ir efektīvākas un pieejamākas. Nākotnē tiek plānotas uzbūvēt lielas saules parku saimniecības (sauszemes uzstādīšana uz sauszemes). Tomēr ir svarīgi uzraudzīt ne tikai saules parka kopējo veiktspēju (energoefektivitāti), bet arī atsevišķu paneļu stāvokli un veiktspēju. Lai radītu elektroenerģiju no saules, fotoelektrisko (PV) šūnu augstā temperatūra tiek uzskatīta par galveno trūkumu, kas samazina visu PV paneļu radīto kopējo elektrisko veiktspēju. No otras puses, lai iegūtu siltumenerģiju no saules, siltuma kolektori tiek izmantoti, lai absorbētu siltumu ar siltumnesēja palīdzību. Turpretim ar PV paneļa dzesēšanas kontūru var samazināt temperatūras ietekmi uz tās elektrisko veiktspēju. Nepārtraukti dzesējot saules baterijas, fotoelektrisko-termisko (PV/T) šūnu kopējā efektivitāte ir augstāka nekā jebkurš PV atsevišķs panelis. Elektrisko un siltumenerģiju var iegūt no saules enerģijas, ko izmanto PV/T hibrīda sistēma. Tomēr auksts klimats var būtiski ietekmēt šādu PV / T hibrīdu sistēmu darbību. Lai apspriestu šādu būtisku faktoru, šajā pētījumā ir izklāstīta matemātiska pieeja termiskās, elektriskās efektivitātes un modelēšanas modeļa aprēķināšanai, kas konstruēti izmantojot OpenModelica programmatūru.
Atslēgas vārdi fotoelektriskais panelis, saules kolektors, fotoelektriskais-termiskais panelis, hibrīdās sistēmas, saules enerģija, elektriskā enerģija, termoenerģija.
Atslēgas vārdi angļu valodā Photovoltaic panel, Thermal Collectors, PV/T panels, Hybrid systems, Solar Energy, Electrical Energy, Thermal Energy
Valoda eng
Gads 2019
Darba augšupielādes datums un laiks 18.05.2019 02:35:03