Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Arhitektūra
Nosaukums Latvijas iekšzemes publisko ūdeņu un to ūdensmalu plānošana ilgtspējīgas attīstības kontekstā. Alūksnes centra ezermalas attīstība
Nosaukums angļu valodā Planning of Latvian Inland Public Waters and their Waterfronts in the Context of Sustainable Development. Development of Alūksne Centre Lake Waterfront, Latvia
Struktūrvienība 26000 Arhitektūras fakultāte
Darba vadītājs Egons Bērziņš
Recenzents Arhitekte D.Bērziņa
Anotācija Anotācija Lai gan ūdeņu un ūdensmalu izveidi laika gaitā ir ietekmējuši dažādi faktori- ģeogrāfiskais novietojums, klimatiskie apstākļi, ekonomiskā situācija, cilvēka darbība un citi faktori, visiem ūdeņiem un to ūdensmalām ir viens kopsaucējs- cilvēks. Tādēļ ūdeņu un to ūdensmalu attīstība ilgtspējības kontekstā ir tieši saistīta ar cilvēka un ūdens savstarpējo mijiedarbību. Ūdeņus un ūdensmalas ilgtspējīgas attīstības kontekstā ir jāaplūko kā vietu un funkciju saistaudu starp cilvēku un resursiem, ko sniedz ūdeņi un to piekrastes. Tās ir ‘dzīvas’ un mainīgas teritorijas uz kurām nevar attiecināt vienu likumisko ietvaru, plānošanas, attīstības un citus nosacījumus. Ūdensmalu teritoriju plānošana, attīstīšana un atjaunošana ir multidisciplinārs un daudzu uzdevumu jautājums, kas sevī iekļauj kopienas ekonomisku, sociālu un kultūras attīstību, no otras puses, respektējot vēsturiskos, sociālos un pilsētvides aspektus. Tas ir ilglaicīgs process, kurā nepieciešama publiskā un tiesiskā sektora iesaiste. Cilvēki ir galvenie ūdeņu un ūdensmalu izmantotāji, tādēļ cilvēku kopienas attiecīgajās vietās un to vēsture var tikt ņemta kā ilglaicīgas plānošanas, attīstīšanas vai atjaunošanas prakses piemērs. Līdz ar to savstarpējās publiskās telpas un to ūdensmalu attiecības mūsdienās ir kļuvušas par aktuālu tematu plānošanas praksē, tiek iezīmētas vispārīgās pamatnostādnes un pievērsta arvien lielāka uzmanība arī normatīvajā ietvarā. Maģistra darba tēma ir ”Latvijas iekšzemes publisko ūdeņu un to ūdensmalu plānošana ilgtspējīgas attīstības kontekstā ; Alūksnes centra ezermalas attīstība”. Maģistra darbs sastāv no teorētiskās un praktiskās daļas. Teorētiskajā daļā veikts analītisks pētījums par publisko ūdeņu un to ūdensmalu ilgtspējīgu attīstību, kurā ir apzināti un apkopoti nozīmīgākie publisko ūdeņu un ūdensmalu piekrastes izveides pamatprincipi un apzināts normatīvais ietvars, kas regulē publiskos ūdeņus un to ūdensmalas Latvijā. Maģistra darbā ir izpētīti un sistematizēti publisko ūdensmalu izveides pamatprincipi: vides kvalitāte, pieejamība, cilvēka mērogs, vietas identitāte un funkcionalitāte. Darba praktiskajā daļā par pamatu kā konkrēts objekts ir ņemta Alūksnes ezera ūdensmalas apbūve un perspektīvā attīstība, kā arī šī brīža normatīvā ietvara regulējums. Darba apjoms ir 110 lapaspuses, kas sakārtotas 7 nodaļās, iekļauti 59 attēli un pievienoti 3 pielikumi. Atslēgas vārdi: publiskie ūdeņi, ūdensmala, cilvēks, ilgtspējība, attīstība, vietzīme, normatīvais ietvars, Alūksne, Alūksnes ezers.
Atslēgas vārdi Publiskie ūdeņi, ūdensmala, cilvēks, ilgtspējība, attīstība, vietzīme, normatīvais ietvars, Alūksne, Alūksnes ezers.
Atslēgas vārdi angļu valodā Public waters, waterfront, human, sustainability, development, placemark, legal framework, Alūksne, Alūksne lake.
Valoda lv
Gads 2018
Darba augšupielādes datums un laiks 10.12.2018 23:47:55