Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Uzņēmējdarbība un vadīšana
Nosaukums "Preču sortimenta restrukturizācija tirdzniecības uzņēmumā tirgus daļas un bruto peļņas palielināšanai Latvijā"
Nosaukums angļu valodā "Restructuring Assortment of Goods in a Trading Company to Increase Market Share and Gross Profit in Latvia"
Autors Ainārs Zvirbulis
Struktūrvienība 22700 Uzņēmējdarbības inženierijas un vadības institūts
Darba vadītājs Greitāne Rita
Recenzents Gorbunova Kristīne, docente (prakt.), Mg.oec., TAPPE katedra
Anotācija Bakalaura darba mērķis: pamatojoties uz uzņēmuma analīzi, pētīt esošo preču sortimentu, klientu un ekspertu viedokli par to, izstrādājot sortimenta restrukturizācijas projektu uzņēmumā Kesko Senukai Latvia. Darba struktūru veido analītiskā, pētījuma un aprēķinu daļas. Darba analītiskajā daļā autors veic uzņēmuma iekšējās un ārējās vides izpēti, darbības analīzi un rezultātu aprakstu, akcentē problēmas konkurētspējas aspektā. Darba pētījuma daļā ir veikta anketēšana un aptauja, aprakstīti rezultāti, ieskicējot klientu un ekspertu viedokli par uzņēmuma situāciju. Darba aprēķinu daļā ir veikti aprēķini saistībā ar preču grupām, pētītas nerentablās, veikta salīdzināšana pa pēdējiem gadiem. Autors vēlas akcentēt vairākus priekšlikumus: 1. Uzņēmumam ir jāpalielina apgrozījums, preču kopējais noiets, lai stabilizētu finansiālos rādītājus. 2. Jāmaina komunikācijas stratēģija ar potenciāliem pircējiem interneta vidē un drukātā veidā, jo šobrīd tā ir maz efektīva, nav interesanta un netiek pamanīta – cilvēki nekādā veidā informāciju neizmanto, tā nerosina pirkt. 3. Kopumā uzņēmumam ir jākļūst interesantam padomdevējam un profesionālam partnerim ikvienam cilvēkam Latvijā. Bakalaura darba apjoms bez pielikumiem ir 71 lapaspuses, darbā ir 24 tabulas un 30 attēli.
Atslēgas vārdi Preču sortiments, veikalu tīkls, tirdzniecības apgrozījums un peļņa
Atslēgas vārdi angļu valodā Product assortment, store chain, sales turnover and profit
Valoda lv
Gads 2017
Darba augšupielādes datums un laiks 15.12.2017 13:47:02