Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Aviācijas transports
Nosaukums Vidējo attālumu lidmašīnas konstrukcijas izstrāde no moderniem materiāliem un spārna dinamisko svārstību slapēšanas izpēte.
Nosaukums angļu valodā Developing the Design of a Medium-Range Aircraft Using Advanced Materials and Investigation of Wing Dynamic Oscillation Damping
Autors Roberts Grunte
Struktūrvienība 25100 Aeronautikas institūts
Darba vadītājs Mārtiņš Kleinhofs
Recenzents Vitālijs Pavelko
Anotācija Bakalaura darba ar projekta daļu nosaukumus ir “Vidējo attālumu lidmašīnas konstrukcijas izstrāde no moderniem materiāliem un spārna dinamisko svārstību slāpēšanas izpēte”. Darba autors: Roberts Grunte. Darba vadītājs: Dr.h.sc.ing. prof. Mārtiņš Kleinhofs. Bakalaura darbs veltīts vadības sistēmas un spārna svārstību izpētei. Vispirms tika veikts gaisakuģa masas aprēķins, kā arī bultveidīga spārna stiprības aprēķins, tālāk šo stiprības aprēķinu pielāgojot kompozītmateriāliem un aprēķinot apakšējo paneli izmantojot kompozītmateriāla raksturlielumus. Tika izpētīta un aprakstīta gaisakuģa Bombardier CS300 vadības sistēma, tās darbība un uzbūve. Tika teorētiski aprakstīta manevru slodžu kontroles sistēma un tas ietekme uz gaisakuģi un spārnu. Tika aprakstīta aktīvās vadības sistēmas ietekme uz gaisakuģi un tā iespējamo mūža pagarinājumu. Darbs sastāv no sadaļām: Lidmašīnas ekspluatācijas tehniskās prasības, gaisa kuģa masas aprēķins, gaisa kuģa centrēšana, gaisa kuģa spārna stiprības aprēķins, CS300 vadības sistēmas apraksts, aeroelastības apraksts, manevru slodžu kontroles apraksts un ieguvumi, aktīvās vadības sistēmas apraksts un aprēķinātie ieguvumi. Bakalaura darbs sastāv no: 91 lapaspusēm, 10 tabulām, 42 attēliem, 119 formulām un 32 literatūras avotiem. Atslēgvārdi: gaisakuģis, spārns, slāpēšana, slodze, masa, brāzma.
Atslēgas vārdi gaisakuģis, spārns, slāpēšana, slodze, masa, brāzma
Atslēgas vārdi angļu valodā aircraft, wing, damping, load, mass, gust
Valoda lv
Gads 2017
Darba augšupielādes datums un laiks 29.05.2017 16:01:35