Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Vides zinātne
Nosaukums Naftas produktu noplūdes izplatības pa ūdens virsmu ierobežošana, izmantojot gaisa plūsmu.
Nosaukums angļu valodā Oil Product Spreading on the Water Surface Limitation Using Air Stream.
Struktūrvienība 27300 Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts
Darba vadītājs Francesco Romagnoli
Recenzents Ivars Veidenbergs
Anotācija Naftas noplūde jūrā pēdējos gados ir kļuvusi par nopietnu problēmu. Ņemot vērā faktu, ka vējš ir viens no svarīgākajiem parametriem naftas izplatībā jūras vidē, tiek pieņemts, ka ar mākslīgi izraisītu gaisa plūsmu ir iespējams kontrolēt tās izplatību. Darba beigās ir dots eksperiments ar infrasarkano kameru kā metodi, lai noteiktu naftas produktu uz ūdens virsmas un to izplatību, kas ir jāaptur. Maģistra darba otrajā eksperimentā ir aprakstīta nepieciešamās gaisa plūsmas ātruma noteikšana, lai apturētu naftas produkta slāņu kustību, kurai ir noteikts biezums konkrētajā platībā, izmantojot mākslīgi radītās gaisa plūsmas. Tāpat, izmantojot quadcopter (četru rotoru dronu) tika noteikts attālums starp quadrcopter un zemi, kurā, uz virsmas veidojas gaisa plūsmas ar ātrumu, kas nepieciešamas pētāmā naftas produkta izplatīšanās ierobežošanai. Visbeidzot izmantojot PHOENICS VR programmu tika modelēti eksperimenta rezultāti, kas tika iegūti ar quadcopter.
Atslēgas vārdi naftas noplūde, izplatība, ūdens virsma, attālā izpēte, infrasarkano staru kamera, izplatības ierobežošana, quadcopter, modelēšana.
Atslēgas vārdi angļu valodā oil spill, spreading, water surface, remote sensing, infrared camera, spreading limitation, quadcopter, modelling.
Valoda eng
Gads 2017
Darba augšupielādes datums un laiks 22.05.2017 15:56:30