Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Elektrotehnoloģiju datorvadība
Nosaukums "Industriālo robotu un datorredzes risinājumu integrēšanas iespēju izpēte, rūpniecisko procesu automatizācijai".
Nosaukums angļu valodā "Industrial robot and computer vision solution integration research for automation of industrial processes".
Struktūrvienība 33000 Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte
Darba vadītājs Armands Šenfelds
Recenzents I. Steiks
Anotācija Darbs veltīts pētījumiem par industriālajiem robotiem un datorredzes risinājumu integrēšanas iespējām rūpniecisko procesu automatizācijai. Darbs sastāv no teorētiskās un praktiskās daļas. Teorētiskajā daļā tiek izpētīta industriālo robotu uzbūve, vadības principi un programmēšanas iespējas. Tiek apskatīts process kā ar kameras palīdzību tiek iegūti objekta dati, lai izprastu faktorus, kuri jāņem vērā integrējot datorredzes programmatūru robota vadības sistēmā. Tiek izpētīta metode, ar kuras palīdzību iespējams veikt datorredzes programmatūras integrāciju ABB industriālajiem robotiem. Praktiskajā daļā, izmantojot ABB programmatūras izstrādes komplektu, tiek izveidota eksperimentālā sistēma un aplikācija, kura nodrošina robota vadību simulācijas vidē RobotStudio pēc kameras noteiktajām objekta koordinātēm. Eksperimentālā sistēma virtuālajā vidē ir maksimāli pietuvināta sistēmas maketam, ar kura palīdzību tiek iegūti objekta dati. Darbs sastāv no 65 lpp, 41 attēliem, 2 tabulām un 2 pielikumiem. Darbā izmantots 21 literatūras avots.
Atslēgas vārdi Industriālie roboti, ABB, RobtStudio, Datorredze, RAPID, PC SDK
Atslēgas vārdi angļu valodā Industrial robots, ABB, RobotStudio, Computer vision, RAPID, PC SDK
Valoda lv
Gads 2017
Darba augšupielādes datums un laiks 18.05.2017 16:45:49