Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Inženiertehnika, mehānika un mašīnbūve
Nosaukums Jaunu metožu attīstīšana dendrīta struktūru mērīšanai tērauda graudainības noteikšanai ar mikrofotografisko metodi.
Nosaukums angļu valodā Development of new methods for measuring dendritic structure in materials and micrographic determination of grains in steel
Autors Vijay Kumar Thimmaraju
Struktūrvienība 02A00 Ārzemju studentu departaments
Darba vadītājs Jānis Auziņš
Recenzents Olga Kononova
Anotācija Kokveida struktūru (dendrītu) izaugsme ir visizplatītākais tehnisko tēraudu kristalizācijas mehānisms. Ir zināmi daudzi aprakstošie pētījumi par dendrītu morfoloģiju dažādos sakausējumu, kas apraksta dendrītu sastāvu no primāro, vidējās un augstākā līmeņa zariem ieročiem. Tērauds veido ļoti lielu sakausējumu grupu sakausējumu, kuros dzelzs ir galvenais komponents. Ogleklis arī ir galvenais komponents oglekļa tēraudos. Ir daudz dažādu veidu tēraudu ar dažādu sastāvu un mikrostruktūru, kas tiek ražoti konkrētiem pielietojumu veidiem. Promocijas darba mērķis ir izpētīt dendrītu rašanās īpašības, eksistenci, augšanu un struktūru tērauda un citu dzelzi saturošo cietēšanas un kristalizācijas laikā. Tēraudiem ir graudveida struktūra, tāpēc tika pētīta un analizēta graudu struktūra, forma un izmēri galvenokārt tēraudos ar zemu oglekļa saturu. Tika izveidota un praksē pārbaudīta krustojumu (intercept) metodes modifikācija graudu lieluma vērtēšanai, izmantojot ar mikroskopu iegūtus testu paraugu šķēlumu attēlus. Iegūtie rezultāti pierāda metodes pielietojamību praktiskai mikrostruktūru graudainības mērīšanai. Promocijas darba apjoms ir 69 lappuses, 46 attēli, 3 tabula un 44 atsauces avoti. Manuskripts ir uzrakstīts angļu valodā.
Atslēgas vārdi Atslēgas vārdi: tērauda kristalizācija, kokveida struktūra, graudu mikrostruktūra, mikrogrāfiskā mērīšana
Atslēgas vārdi angļu valodā Keywords: Metal structure, Annealing, Dendrites, parameters, Crystallography, Recrystallization, Grain measuring, Steel castings, Solidification.
Valoda eng
Gads 2017
Darba augšupielādes datums un laiks 20.01.2017 23:59:55