Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids arhitekta profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Arhitektūra
Nosaukums Rīgas sepulkrālās kultūras muzejs
Nosaukums angļu valodā Sepulchral Culture Museum of Riga
Autors Kristīne Obodova
Struktūrvienība 26000 Arhitektūras fakultāte
Darba vadītājs S. Levāne
Recenzents Arhitekts G. Princis
Anotācija Rīgas pilsētas centra daļa ir piepildīta ar zaļām teritorijām, kur lielākā no tām ir Lielie kapi, kam mūsdienās nav ilgtspējas attīstības nostādnes. Šajā teritorijā apbedīti Fricis Brīvzemnieks, Andrejs Pumpurs, Krišjānis Valdemārs, Krišjānis Barons, valodnieks Kārlis Mīlenbahs un citi, taču zināšānas par šo ievērojamo cilvēku atdusas vietu netiek pārmantots. Lielo Kapu kultūrvēsturiskais mantojums un memoriālas formas tiek pamazām izdzēstas no latviešu mentālās uztveres. Diplomprojekta mērķis ir izstrādāt konceptuālu priekšlikumu Lielo kapu teritorijas nozīmes pēctecībai latviešu kultūrā un sabiedrībā. Darba izklāstā tiek detalizēti apskatīti teritorijas vēsturiskais konteksts, mūsdienu situācija un problemātika, projekta konceptuālie, arhitektūras un konstruktīvie risinājumi. Darba rezultātā ir izveidots projekts „Rīgas Sepulkrālās kultūras muzejs”, kas ir viens no iespējamākiem Lielo kapu attīstības scenārijiem, lai veidotu teritorijas ilgtspēju.
Atslēgas vārdi Rīgas vēsturiskais centrs, Rīgas pilsētas attīstība, memoriālā parka teritorija, pilsētvides izmantošana, kultūrvēsturiskā vērtība, apbedījumu kultūra, meditācijas ceļš, apbedījumi, kolumbārijs
Atslēgas vārdi angļu valodā historical centre of Riga, development of Riga city, territory of the memorial park, use of urban environment, value of cultural heritage, sepulchral culture, meditation pathway burials, columbarium.
Valoda lv
Gads 2016
Darba augšupielādes datums un laiks 12.12.2016 11:48:29