Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Informācijas tehnoloģija
Nosaukums Uzņēmuma lietotnēs realizēto biznesa procesu analīze
Nosaukums angļu valodā Enterprise Application Supported Business Process Analysis
Struktūrvienība 33000 Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte
Darba vadītājs Dr. sc. ing. Inese Šūpulniece
Recenzents Mg. sc. ing. Armands Baranovskis
Anotācija Uzņēmuma lietotnēs realizētie biznesa procesi ir sarežģīti un izmaiņas vienā šādā procesā var ietekmēt vairākus citus procesus. Bakalaura darba mērķis ir izprast uzņēmuma lietotnēs realizēto biznesa procesu analīzes būtību un piedāvāt risinājumus vienai šīs jomas problēmai – labākā apskatītā biznesa procesu modelēšanas rīka nepilnībām. Bakalaura darba uzdevumi ir sekojoši: 1. Apskatīt literatūru par tēmām: uzņēmuma lietotne, biznesa process, sarežģīts biznesa process, biznesa procesu realizācija uzņēmuma lietotnēs, biznesa procesu analīze un pārvaldība; 2. Izveidot prasību sarakstu rīkiem – sarežģītu biznesa procesu modelēšanai; 3. Apskatīt rīkus, ko var izmantot sarežģītu biznesa procesu modelēšanā, un analizēt tos atbilstoši iepriekš izvirzītajām prasībām; 4. Piedāvāt savus uzlabojumus vienam no rīkiem. Izstrādājot bakalaura darba praktisko daļu, tika apskatīti sekojoši biznesa procesu modelēšanas rīki – PowerDesigner un Enterprise Architect. Šajos rīkos tika veikta frizētavas lietotnē realizēto biznesa procesu modelēšana un analīze. Kā rezultātā tika novērtēta rīku atbilstība sarežģītu biznesa procesu modelēšanai un izvirzītajām prasībām. Labākais no apskatītajiem rīkiem bija Enterprise Architect, tas piedāvā plašu klāstu dažādu funkcionalitāšu un visprecīzāk nodrošināja definēto prasību realizāciju. Taču PowerDesigner rīks bija spēcīgs konkurents Enterprise Architect, un atpalika no tā tikai dažās niansēs. Rezultātā tika piedāvāti ieteicamie uzlabojumi labākajam no rīkiem.
Atslēgas vārdi uzņēmuma lietotne, biznesa process, sarežģīts biznesa process, biznesa procesu realizācija uzņēmuma lietotnēs, biznesa procesu analīze un pārvaldība.
Atslēgas vārdi angļu valodā enterprise application, business process, complex business process, business process realization in the enterprise application, business process analysis and management;
Valoda lv
Gads 2016
Darba augšupielādes datums un laiks 09.06.2016 11:10:16