Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Telekomunikācijas
Nosaukums Vienmodas optiskās sakaru līnijas jaudas budžeta izpēte un novērtējums
Nosaukums angļu valodā Research and Assessment of Single-mode Fiber Optical Communication Line Power Budget
Autors Klinta Vilcāne
Struktūrvienība 13100 Telekomunikāciju institūts
Darba vadītājs S.Spolītis
Recenzents A.Supe
Anotācija Bakalaura darbā tika pētītas vienmodas optiskās sakaru sistēmas jaudas budžets. Šī darba mērķis ir novērtēt optisko šķiedru sakaru līnijas jaudas budžetu, kas ietver vienmodas optisko līnijas izpēti, izmantojot optisko laika apgabala reflektometru. Teorētiskajā daļā tika analizēti optisko šķiedru veidi un vienmodas optisko šķiedru standarti (ITU-T G.652, G.653 un G.655). Pētīti populārākie spraudņu tipi, kā arī tika veikts novērtējums par optisko šķiedru raidītājiem un uztvērējiem. Tāpat tika apskatīti šādi izplatītākie optiskās sakaru līnijas pārraides elementi kā optiskie filtri un citi. Bakalaura darba praktiskajā daļā tiek izpētītas dažāda garuma vienmodas optiskās sakaru līnijas un noteikts vājinājums pie viļņa garumiem 1310 nm un 1550 nm. Balstoties uz iegūtajiem datiem, tika veikti aprēķini optiskajām sakaru līnijām un noteikts jaudas budžetam. Darbā iegūtie rezultāti ir prezentēti 57. RTU studentu zinātniskajā un tehniskajā konferencē ar tēmu “Vienmodas optiskās sakaru līnija jaudas budžeta novērtējums un izpēte” . Bakalaura darbs satur – 75 lapaspuses, 47 attēlus, 54 tabulas, 7 formulas un tā rakstīšanā tika izmantoti 42 literatūras avoti.
Atslēgas vārdi Optika, vienmodas šķiedra, vienmodas optiskā sakaru līnija, jaudas budžets, viļņa garums, vājinājums, OTDR
Atslēgas vārdi angļu valodā Optics, single-mode fiber, single-mode fiber optical communication line, power budget, wavelength, attenuation, OTDR
Valoda lv
Gads 2016
Darba augšupielādes datums un laiks 07.06.2016 19:43:37