Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Bachelor
Title of the study programm Telecommunications
Title in original language Vienmodas optiskās sakaru līnijas jaudas budžeta izpēte un novērtējums
Title in English Research and Assessment of Single-mode Fiber Optical Communication Line Power Budget
Author Klinta Vilcāne
Department 13100 Institute of Telecommunications
Scientific advisor S.Spolītis
Reviewer A.Supe
Abstract Bakalaura darbā tika pētītas vienmodas optiskās sakaru sistēmas jaudas budžets. Šī darba mērķis ir novērtēt optisko šķiedru sakaru līnijas jaudas budžetu, kas ietver vienmodas optisko līnijas izpēti, izmantojot optisko laika apgabala reflektometru. Teorētiskajā daļā tika analizēti optisko šķiedru veidi un vienmodas optisko šķiedru standarti (ITU-T G.652, G.653 un G.655). Pētīti populārākie spraudņu tipi, kā arī tika veikts novērtējums par optisko šķiedru raidītājiem un uztvērējiem. Tāpat tika apskatīti šādi izplatītākie optiskās sakaru līnijas pārraides elementi kā optiskie filtri un citi. Bakalaura darba praktiskajā daļā tiek izpētītas dažāda garuma vienmodas optiskās sakaru līnijas un noteikts vājinājums pie viļņa garumiem 1310 nm un 1550 nm. Balstoties uz iegūtajiem datiem, tika veikti aprēķini optiskajām sakaru līnijām un noteikts jaudas budžetam. Darbā iegūtie rezultāti ir prezentēti 57. RTU studentu zinātniskajā un tehniskajā konferencē ar tēmu “Vienmodas optiskās sakaru līnija jaudas budžeta novērtējums un izpēte” . Bakalaura darbs satur – 75 lapaspuses, 47 attēlus, 54 tabulas, 7 formulas un tā rakstīšanā tika izmantoti 42 literatūras avoti.
Keywords Optika, vienmodas šķiedra, vienmodas optiskā sakaru līnija, jaudas budžets, viļņa garums, vājinājums, OTDR
Keywords in English Optics, single-mode fiber, single-mode fiber optical communication line, power budget, wavelength, attenuation, OTDR
Language lv
Year 2016
Date and time of uploading 07.06.2016 19:43:37