Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Aviācijas transports
Nosaukums “Virzuļdzinēju Rotax 912-IS un Rotax 914-UL2 dimensiālo atšķirību atspoguļojums rasējumos un matemātiski pamatots salīdzinājums”
Nosaukums angļu valodā “Dimensional Differences of Rotax 912-IS and Rotax 914-UL2 Piston Engines in Drawings and Their Mathematically Sound Comparison”
Autors Roberts Neretnieks
Struktūrvienība 25100 Aeronautikas institūts
Darba vadītājs Maģ.sc.ing., Pēteris Pavlovskis
Recenzents Dr.sc.ing., doc. I. Ozoliņš
Anotācija Pētnieciskajā darbā tiek aprakstīta virzuļdzinēju uzbūve un darbības princips, aviācijā izmantoto virzuļdzinēju tipi un to attīstības process no to pirmssākumiem. Izpētītas visas dzinēju sistēmu pamata uzbūves un darbības princips, kuras nodrošina pilnvētrīgu dzinēja darbību. Kā arī pievienots apraksts par aviācijā izmantotajiem degvielas veidiem. Šī darba galvenais mērķis ir divus dažādus dzinēju salīdzināšana pēc vidējā efektīvā spiediena(mean effective preasure - MEP). Vidējais efektīvais spiediens ir objektīvs parametrs, pēc kura var salīdzināt dažādus dzinējus savā starpā, jo tas nav atkarīgs no dzinēja lieluma un apgriezienu skaita minūtē. Ja dzinējus salīdzina pēc griezes momenta, tad, protams, dzinēji ar lielāku tilpumu vienmēr būs pārāki par dzinējiem ar mazāku darba tilpumu. Pēc veiktajiem aprēķiniem var novērtēt to precizitāti, jo tie ir veikti izmantojot formulas no teorijas un rezultātu salīdzināt ar ražotāja dotajiem parametriem. Darbā visi aprēķinātie raksturlielumi katram dzinējam atspoguļoti grafikos un tabulās, lai uzskatāmāk varētu veikt dzinēju salīdzināšanu. Pielikumā pievienoti abu dzinēju rasējumi ar raksturlielumiem, kā arī motorrāmja rasējums, pie kura tiek piestiprināts dzinējs. Darbs ir veidots, izmantojot angļu un latviešu valodā atrodamo literatūru un interneta resursus. Darbā iekļauti 49 attēli, 18 tabulas, 55 formulas un pielikumā pievienoti 3 rasējum.
Atslēgas vārdi Rotax, virzuļdzinējs, vidējais efektīvais spiediens
Atslēgas vārdi angļu valodā Rotax, piston engine, mean effective preasure
Valoda lv
Gads 2016
Darba augšupielādes datums un laiks 29.05.2016 15:45:50