Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Inženiertehnika, mehānika un mašīnbūve
Nosaukums Hibrīda elektriskais transporta līdzeklis
Nosaukums angļu valodā Hybrid Electric Vehicle
Autors Basel Hantoush
Struktūrvienība 02A00 Ārzemju studentu departaments
Darba vadītājs Jānis Vība
Recenzents Igors Tipāns
Anotācija Šobrīd koncepts par hibrīda elektriskajiem transportlīdzekļiem (alternatīvās degvielas transportlīdzekļiem?) ir savas aktualitātes virsotnē saistībā ar strauju naturālo resursu izsmelšanu, nepieciešamību mazināt siltumnīcas efektu un naftas produktu inflāciju. Šis koncepts tiek lietots saistībā ar četru riteņu transportlīdzekļiem, bet var tikt efektīvi izmantots to attiecinot arī uz divu riteņu transportlīdzekļiem. Hibrīda elektriksais transportlīdzeklis sevī ietver tradicionālu iekšdedzes dzinēju vilces sistēmu, kura tiek darbināta ar elektrību; pašreizējos hibrīda transportlīdzekļos tiek izmantots epicentra motors, kura vilcējspēks pievienots priekšējām riepām. Visā pasaulē ar motoru darbināmie transportlīdzekļi izmet atmosfērā vairāk nekā 900 miljonu tonnu oglekļa dioksīda (CO2) gadā. 1950. gadā visā pasaulē bija tikai 70 milj. automašīnu un līdz 1994. gadam šis skaits ir pieaudzis deviņas reizes. Ja šāds transportlīdzekļu skaita pieaugums (šāda ģeometriskā progresija?) turpināsies, tad 2025. gadā pasaulē jau būs vairāk nekā miljards (109) automašīnu, kā rezultātā attiecīgi palielināsies pieprasijums pēc degvielas. Tādā gadijumā hibrīda elektriskie un hibrīda transportlīdzekļi ir vienīgais risinājums. Maģistra darbā tiek aplūkotas hibrīda elektrisko transportlīdzekļu tehnoloģiskās prasības, to nepieciešamība iespējamajā pasaules nākotnes scenārijā, ietekme uz apkārtējo vidi, siltumnīcas efekta mazināšana un iespējas aizstāt tradicionālos transportlīdzekļus ar hibrīda elektriskajiem transportlīdzekļiem.
Atslēgas vārdi Hybrid Electric Vehicle,fundamentals ,modeling , simulation and design optimization. Basic of internal combustion engine and hybrid architecture.
Atslēgas vārdi angļu valodā Hybrid Electric Vehicle,fundamentals ,modeling , simulation and design optimization. Basic of internal combustion engine and hybrid architecture.
Valoda eng
Gads 2016
Darba augšupielādes datums un laiks 27.05.2016 20:17:42