Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Enerģētika un elektrotehnika
Nosaukums Sinhrono elektrisko mašīnu ar elektromagnētisko ierosmi darba režīmi un to modelēšanas metodoloģija pielietojot skaitliskās metodes"
Nosaukums angļu valodā "Synchronous electrical machines with electromagnetic excitation systems working modes and its modeling methodology applaying numerical methods"
Struktūrvienība 27200 Enerģētikas institūts
Darba vadītājs Andrejs Podgornovs
Recenzents Ludmila Lavrinoviča
Anotācija Darbā izstrādāta sinhronās mašīnas modelēšanas metodoloģija, izmantojot aprēķinu rezultātus, kas iegūti ar galīgo elementu metodi. Viens no sinhronās mašīnas projektēšanas uzdevumiem ir nodrošināt mašīnas darbu uzdotajos režīmos, minimizējot tās izgatavošanas izmaksas. Racionālas elektrisko mašīnu konstrukcijas meklējumi reducējami par fizikālo lauku sintēzes uzdevumu. Lauku skaitlisko modeļu izmantošana konstrukcijas automātiskā izvēlē vēl ir maz pētīta un visai perspektīva projektēšanas pieeja. Šajā darbā tiek aplūkots risinājums tādu lielumu paātrinātas aprēķināšanas uzdevumam, kuri raksturo darba režīmu elektriskajai mašīnai ar izvirzītiem poliem un elektromagnētisko ierosmi. Sniegtas arī vienkāršotas un adaptētas vektoru diagrammas sinhronās mašīnas darba režīma analīzei, kuras ir ērti izmantot, veicot modelēšanu ar skaitliskajām metodēm. Sniegtās pieejas pielietojums mašīnas darbības analīzei ļaus ātrāk atrisināt sintēzes uzdevumus ar lielu iterāciju skaitu, veicot modelēšanu programmu kompleksos. Darbā ir 69 lapaspuses, 47 attēli un 15 informācijas avoti.
Atslēgas vārdi Sinhrona elektrisko mašīna
Atslēgas vārdi angļu valodā synchronous machine
Valoda lv
Gads 2015
Darba augšupielādes datums un laiks 04.06.2015 13:09:21