Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Informācijas tehnoloģija
Nosaukums IT projekta dzīves cikla modeļa izvēle valsts pārvaldes iestādē
Nosaukums angļu valodā IT Project Lifecycle Model Selection in Government Institution
Struktūrvienība 12100 Informācijas tehnoloģijas institūts
Darba vadītājs Dr. sc. ing. Solvita Bērziša
Recenzents Dr. sc. ing. Jans Šlihte
Anotācija Informācijas sistēmas izstrādes projekta dzīves cikla modelis nodrošina pārdomātu projekta plānošanu, vispusīgu un iedarbīgu pārvaldību un uzraudzību, tāpēc modeļa izvēle ir stratēģiski svarīgs lēmums, it īpaši valsts pārvaldes iestādēs, kurās informācijas sistēmu izstrādes projektu vadība ir sarežģītāka. Maģistra darba mērķis ir izstrādāt metodoloģiju piemērotākā modeļa izvēlei valsts pārvaldes iestādēs, kuru informācijas sistēmu izstrādes projektos tiek izmantoti ārpakalpojumi. Maģistra darba rezultātā ir apkopotas valsts pārvaldes iestāžu informācijas sistēmu izstrādes projektiem raksturīgākās īpatnības, un ņemot vērā šīs īpatnības ir izstrādāta metodoloģija piemērotākā informācijas sistēmas izstrādes projekta dzīves cikla modeļa izvēlei valsts pārvaldes iestādēs. Izstrādātā metodoloģija ir pielietota Valsts ieņēmumu dienesta informācijas sistēmas izstrādes projekta dzīves cikla modeļa izvēlei, kā rezultātā ir novērtēts, ka izstrādātā metodoloģija ļauj izvēlēties piemērotāko modeli, tādējādi samazinot negatīvu ietekmi, kuru rada valsts pārvaldes iestāžu informācijas sistēmu izstrādes projektu īpatnības un citi šo projektu īstenošanu ietekmējošie faktori. Vienlaikus ir konstatēts, ka dažu faktoru negatīvu ietekmi uz valsts pārvaldes iestāžu informācijas sistēmu izstrādes projektu īstenošanu nav iespējams samazināt tikai ar piemērotākā modeļa izmantošanu, un tāpēc ir izstrādāti ieteikumi un priekšlikumi valsts pārvaldes iestāžu informācijas sistēmu izstrādes projektu vides uzlabošanai.
Atslēgas vārdi Informācijas sistēmas izstrādes projekts; projekta dzīves cikla modelis; programmatūras izstrādes dzīves cikla modelis; valsts pārvaldes iestāde; ārpakalpojumi; metodoloģija piemērotākā modeļa izvēlei.
Atslēgas vārdi angļu valodā Software development project; project lifecycle model; software development lifecycle model; government institution; outsourcing; the methodology for selecting the most appropriate model.
Valoda lv
Gads 2015
Darba augšupielādes datums un laiks 13.01.2015 16:46:42