Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Inženiertehnika, mehānika un mašīnbūve
Nosaukums "Transporta cauruļvadu ar virsmas tilpuma defektu spriegumstāvokļa analīze un remontiespējas ar kompozītmateriāliem"
Nosaukums angļu valodā "Analysis of Volume Surface Defect Stress in Transport Pipes and Repair Possibilities with Composite Materials"
Struktūrvienība 25600 Mehānikas un mašīnbūves institūts
Darba vadītājs Māris Eiduks
Recenzents profesors Andrejs Krasņikovs
Anotācija Darbā ir aprakstīti paņēmieni, kā tiek remontēti dabasgāzes un naftas transporta cauruļvadi, kādi ir to materiāli un veikta analīze, vai ir iespējams veikt remontdarbus, izmantojot kompozītmateriālus. Pirmajā daļā ir izpētīti transporta cauruļvadu tipiskākie materiāli, cauruļvadu veidi pēc to atrašanās vietas, gāzes vadu sadalījums pēc to spiedieniem, standarta izmēri, kādi ir transporta cauruļvadiem. Otrajā daļā tika izpētīti remonta paņēmieni, kādus pielieto, lai remontētu caurules ar virsmas tilpuma defektiem: metināšana, speciālas uzlikas un kompozītmateriālu apsēji. Trešajā daļā tika veikta remonta analīze, ar programmas Solidworks palīdzību, cauruļvadam, kāds ir nepieciešamais stiklplasta bandāžas biezums, lai cauruļvads atgūtu savas sākotnējās īpašības. Ceturtajā daļā tika veikts ekonomiskais aprēķins metināšanas metodei un remontam ar kompozītmateriāliem. Iegūtie dati tika salīdzināti un noteikta izdevīgākā metode Darba beigās ir secinājumi un norādījumi turpmākajiem pētījumiem. Darbā: 50 lappuses teksta, 20 attēli, 6 tabulas un 45 nosaukumu informācijas avoti.
Atslēgas vārdi Transporta cauruļvadi, cauruļvadi, kompozītmateriāli, stikla šķiedra
Atslēgas vārdi angļu valodā transport pipelines, pipelines, composite materials, fiberglass
Valoda lv
Gads 2014
Darba augšupielādes datums un laiks 06.06.2014 17:21:48