Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Transportbūves
Nosaukums „Veloceliņu un maršrutu attīstības principi, standarti” („Hospitāļu ielas rekonstrukcija posmā no Miera ielas līdz Upes ielai Rīgā”)
Nosaukums angļu valodā „Development Principles and Standarts of Bike Lanes and Routes” („Reconstruction of Hospitalu Street Section from Miera Street to Upes Street in Riga”)
Struktūrvienība 24100 Transportbūvju institūts
Darba vadītājs Inž. Z.Lazda
Recenzents
Anotācija Bakalaura darbā „Veloceliņu un maršrutu attīstības principi" tiek analizēta informācija no Latvijas valsts standartiem un rekomendācijām par veloceliņu plānošanu, kā arī citu rietumu valstu pieredzes. Tiek apskatītas Latvijas velobraucēju pašreizējās problēmas, noskaidroti ieguvumi, kādi rodas lietojot velosipēdu. Kādi ir velosatiksmes plānošanas- ieviešanas risinājumi un inženiertehniskie pasākumi Latvijā un Rīgā. Kā notiek sabiedrības izglītošana saistībā ar noteikumiem uz ceļa. Darba rezultātā tiks analizēta Skolas ielas, Rīgā veloceliņš- tehniskie un praktiskie trūkumi, balstoties uz iepriekš izpētītiem materiāliem un savas pieredzes. Inženierprojekta darbā izstrādāts Hospitāļu ielas Rīgā rekonstrukcijas projekts. Objekts atrodas starp Miera ielu un Upes ielu. Projektējamās Hospitāļu ielas garums ir 804 m. Inženierprojekts izstrādāts, izvērtējot esošo situāciju. rekonstruētais projekts izstrādāts atbilstoši Latvijas Valsts standartu prasībām, normatīvajiem aktiem un Latvijas Republikas Ministru kabineta noteikumiem. Hospitāļu ielu var uzskatīt par savienojošo ielu, ikdienā pa šo ielu notiek liela transportlīdzekļu plūsma un gājēju kustība, kura nodrošina transporta līdzekļu kustību pie ielas pieguļošiem sabiedriskiem objektiem- veikaliem, administratīvajām un dzīvojamām ēkām. Inženierprojekts paredz: 1) brauktuves segas rekonstrukciju, balstoties uz inženierģeoloģiskajiem izpētes datiem; 2) jaunu auto stāvlaukumu izbūvi paralēli ielai; 3) gājēju un veloceliņu celiņa izbūvi; 4) satiksmes organizēšanu būvdarbu laikā. Inženierdarbā ir 19 nodaļas, 131 lapas, 52 foto un attēli, 17 tabulas, 3 pielikumu lapas, 9 rasējumu lapas.
Atslēgas vārdi Bakalaura darbs
Atslēgas vārdi angļu valodā Bachelor work
Valoda lv
Gads 2010
Darba augšupielādes datums un laiks 13.04.2011 18:41:56