Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language „Veloceliņu un maršrutu attīstības principi, standarti” („Hospitāļu ielas rekonstrukcija posmā no Miera ielas līdz Upes ielai Rīgā”)
Title in English „Development Principles and Standarts of Bike Lanes and Routes” („Reconstruction of Hospitalu Street Section from Miera Street to Upes Street in Riga”)
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor Inž. Z.Lazda
Reviewer
Abstract Bakalaura darbā „Veloceliņu un maršrutu attīstības principi" tiek analizēta informācija no Latvijas valsts standartiem un rekomendācijām par veloceliņu plānošanu, kā arī citu rietumu valstu pieredzes. Tiek apskatītas Latvijas velobraucēju pašreizējās problēmas, noskaidroti ieguvumi, kādi rodas lietojot velosipēdu. Kādi ir velosatiksmes plānošanas- ieviešanas risinājumi un inženiertehniskie pasākumi Latvijā un Rīgā. Kā notiek sabiedrības izglītošana saistībā ar noteikumiem uz ceļa. Darba rezultātā tiks analizēta Skolas ielas, Rīgā veloceliņš- tehniskie un praktiskie trūkumi, balstoties uz iepriekš izpētītiem materiāliem un savas pieredzes. Inženierprojekta darbā izstrādāts Hospitāļu ielas Rīgā rekonstrukcijas projekts. Objekts atrodas starp Miera ielu un Upes ielu. Projektējamās Hospitāļu ielas garums ir 804 m. Inženierprojekts izstrādāts, izvērtējot esošo situāciju. rekonstruētais projekts izstrādāts atbilstoši Latvijas Valsts standartu prasībām, normatīvajiem aktiem un Latvijas Republikas Ministru kabineta noteikumiem. Hospitāļu ielu var uzskatīt par savienojošo ielu, ikdienā pa šo ielu notiek liela transportlīdzekļu plūsma un gājēju kustība, kura nodrošina transporta līdzekļu kustību pie ielas pieguļošiem sabiedriskiem objektiem- veikaliem, administratīvajām un dzīvojamām ēkām. Inženierprojekts paredz: 1) brauktuves segas rekonstrukciju, balstoties uz inženierģeoloģiskajiem izpētes datiem; 2) jaunu auto stāvlaukumu izbūvi paralēli ielai; 3) gājēju un veloceliņu celiņa izbūvi; 4) satiksmes organizēšanu būvdarbu laikā. Inženierdarbā ir 19 nodaļas, 131 lapas, 52 foto un attēli, 17 tabulas, 3 pielikumu lapas, 9 rasējumu lapas.
Keywords Bakalaura darbs
Keywords in English Bachelor work
Language lv
Year 2010
Date and time of uploading 13.04.2011 18:41:56