Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Aviācijas transports
Nosaukums „Vieglās klases helikoptera konstrukcijas modernizācija ar nesošās sistēmas lāpstiņu izstrādi no kompozītmateriāliem”
Nosaukums angļu valodā “Modernisation of Lightweight Class Helicopter Design by Using Composite Materials for Framework Blades”
Struktūrvienība 25100 Aeronautikas institūts
Darba vadītājs Dr.habil.sc.ing., prof. Mārtiņš Kleinhofs
Recenzents Dr.habil.sc.ing., prof. Vitālijs Pavelko
Anotācija Bakalaura darba nosaukums ir vieglās klases helikoptera konstrukcijas modernizācija ar nesošās sistēmas lāpstiņu izstrādi no kompozītmateriālem. Mūsdienās arvien plašāku nozīmi aviācijas tehnoloģiju režošanā ieņem ekonomiskais faktors, kas ir cieši saistīts ar ekspluatējamā lidaparāta svaru. Tādējādi ir nepieciešams izmantot jaunus materiālus, kuri būtu vieglāki, turklāt nezaudētu nepieciešamo izturību pie augstajām slodzēm, kuras rodas lidojuma laikā. Helikoptera rotora efektivitāte ir proporcionāla tās radītās vilkmes un lāpstiņu laukuma attiecībai, tādējādi lai radītu efektīvāku rotoru ir nepieciešams samazināt lāpstiņu laukumu, kas neizbēgami rada lielākus iekšējos spriegumus. Bakalaura darbā tiek veikts rotora lāpstiņu efektivitātes aprēķins tiek noteikta radītā vilkme, kā arī slodzes, kuras rodas lāpstiņām atrodoties ekspluatācijā. Izmantojot iegūtās slodzes tiek iegūti spriegumi, kuri darbojas helikoptera lāpstas bīstamajā šķēlumā un tie tiek salīdzināti ar spriegumiem, kuri rastos izmantojot alumīnija sakausējumu. Tiek parādīta kompozītmateriālu spēju samazināt lāpstu svaru. Bakalaura darbā ir 106 lappuses, 56 attēli, 4 tabulas un 3 pielikumi un tiek izmantoti 18 literatūras un elektroniskie avoti.
Atslēgas vārdi Helikopters, kompozītmateriāli
Atslēgas vārdi angļu valodā Helicopter, composites
Valoda lv
Gads 2014
Darba augšupielādes datums un laiks 27.05.2014 21:31:00