Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Transportbūves
Nosaukums "Ceļu būves ietekme uz vidi"; inženierprojekts "Zemnieku ielas rekonstrukcija posmā no N.Rancāna ielas līdz Stacijas ielai Rēzeknē"
Nosaukums angļu valodā "Road ConstructionImpact on the Environment"; Engineering Design Project "Reconstruction of the Zemnieku Street from N.Rancāna Street to Stacijas Street in Rēzekne"
Struktūrvienība 24100 Transportbūvju institūts
Darba vadītājs J.Smirnovs
Recenzents M.Zemītis
Anotācija Bakalaura darba nosaukums ir „Ceļu būves ietekme uz vidi”. Bakalaura darbs sastāv no divām daļām – literatūras apskata – kur tiek analizēta ceļu būves ietekme uz vidi, un otrajā daļā tiek izstrādāts ceļu būves inženierprojekts - Zemnieku ielas rekonstrukcija, posmā no N. Rancāna ielas, līdz Stacijas ielai, Rēzeknē Darba mērķis ir apskatīt ceļu būves nozares iedarbi uz ekoloģiju un tautsaimniecību un cilvēku darbību. Darbs sastāv no dažādu faktoru, kas ir specifiski tieši ceļubūvei, ietekmi uz apkārtējo vidu un ekoloģiju, kā arī izpratne par vides jēdzienu kopumā. Bakalaura darba pētījumā tika apskatīta likumdošana, kas saistīta ar vides risku analīzi, normatīvie akti un Ietekme uz vidi novērtējums. Darba rezultātā radās secinājumi par vides aizsardzību saistībā ar mūsu nepārtraukto iedarbi uz vidi un kādus rezultātus tas rada. Inženierprojekta daļā tika izstrādāts rekonstrukcijas projekts „Zemnieku ielas rekonstrukcija, posmā no N. Rancāna ielas, līdz Stacijas ielai, Rēzeknē”. Zemnieku iela atrodas Rēzeknes centrā, uz šīs ielas atrodas privātmājas un Rēzeknes poliklīnika, kā arī šī iela ved uz Rēzeknes slimnīcu, tai ir būtiska nozīme pilsētas infrastruktūrā. Zemnieku ielai vienīgie veiktie darbi ir bijuši “bedrīšu lāpīšana” un tās stāvokli var raksturot kā tuvu sabrukumam, arī gājēju ietves ir nolietojušās un ir nepieciešams izbūvēt autobusu pieturas. Rekonstrukcijas ietvaros satiksmes kvalitātes līmeņa uzlabošanai paredzēts veikt pilno segas rekonstrukciju, nobrauktuves, izbūvēt autobusu pieturu paplašinājumus. Ūdens atvade risināta izbūvējot slēgtu ūdens atvades sistēmu, nomainot vecās dzelzsbetona pret PE tipa caurtekām. Paredzēts atjaunot esošo apgaismojumu, gājēju un velosipēdistu drošības uzlabošanai rekonstruēt esošās ietves, kā arī izbūvēt jaunas ietves. Nobrauktuvju vietās pie pārejām paredzēts izbūvēt sēdinātās apmales. Bakalaura darbs (ar inženierprojektu) kopā sastāv no 131 lapām, 26 attēliem, 19 tabulām, 18 rasējumiem.
Atslēgas vārdi Ceļu būves ietekme uz vidi
Atslēgas vārdi angļu valodā Road ConstructionImpact on the Environment
Valoda lv
Gads 2014
Darba augšupielādes datums un laiks 23.05.2014 11:58:14