Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Civil Engineering
Title in original language "Klimatisko apstākļu ietekme uz stikloto konstrukciju energoefektivitātes īpašībām"; inženierprojekts "Ortoklīnika Rīgā"
Title in English "Effect of Climatic Conditions on the Energy Efficiency of Glazed Structures"; Engineering Design Project "Orthoclinic on Riga"
Department 02063 External and Part-Time Studies Department
Scientific advisor M.Vilnītis
Reviewer G.Šahmenko
Abstract Diplomdarbs izstrādāta Rīgas Tehniskajā Universitātē, Būvniecības fakultātē, Būvražošanas institūtā. Darbs sastāv no divām daļām: Pētnieciskās daļas- klimatisko apstākļu ietekme uz stikloto konstrukciju energoefektivitātes īpašībām; Inženierprojekta daļas- ORTO klīnika, Bukultu iela 1a, Rīga; Pētnieciskajā daļā tiek apskatīti klimatisko apstākļu ietekme uz stikloto konstrukciju energoefektivitātes īpašībām. Ēkas lielākie siltuma zudumi ir tieši stiklotajās konstrukcijās. Lai samazinātu siltuma zudumus, jeb uzlabotu energoefektivitāti visai mājai ir jāizpēta mājas vājākā vieta stiklotā konstrukcija. Viens no variantiem kā uzlabot stiklotās konstrukcijas energoefektivitāti ir izpētīt, kādi apstākļi ietekmē stikloto konstrukciju un kā pasargāties no tā, lai saglabātu efektīvu energoefektivitāti. Salīdzināt kā energoefektīvie rādītājie ietkmē stiklotās konstrukcijas cenu un salīdzināt stiklotās konstrukcijas cenas no dažādiem loga profiliem. Inženierprojekta daļā tiek projektēta ORTO klīnikla, Bukultu iela 1a, Rīga. Darbā tiek aprēķinātas 3 nesošās konstrukcijas: -dzelzsbetona 3. stāva pārseguma plātne; -1 stāva kolonna; -pamatu plātne un izstrādāti detalizēti mezgli; Projektā apskatīti principiālie inženierkomunikāciju risinājumi, siltināšana un uguns drošības risinājumi, būvdarbu organizēšana un tehnoloģija, vides un darba aizsardzība, kā arī izstrādāta visa projekta koptāme. Diplomdarba izstrādei tiek izmantoti Latvijas būvnormatīvi, Eirokodi, AHLBORN AMR control Ver. 5.11.0.20-2007.10.02, otrā ierīce TESTO 175-H2 20112627, aprēķinu programma Axis un internetā pieejamā informācija. Apraksta daļas apjoms ir 206 lappuses, 20 tabulas, 27. grafiki un 53 attēli, beigās pievienoti 7 pielikumi, grafiskā daļa sastāv no 7A1 un 1A0 formāta rasējumiem.
Keywords Klimatisko apstākļu ietekme uz stikloto konstrukciju energoefektivitātes īpašībām.
Keywords in English Effect of Climatic Conditions on the Energy Efficiency of Glazed Structures.
Language lv
Year 2014
Date and time of uploading 20.01.2014 17:06:54